Ноември носи комплициран период за три хороскопски знаци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ноември носи комплициран период за три хороскопски знаци

Според астрологијата, завршува периодот на Вагата, па со ѕвездите почнува да владее Скорпијата, чија енергија ќе биде најизразена до 23 ноември.

noemvri-nosi-kompliciran-period-za-tri-horoskopski-znaci-01.jpg

Скорпијата е под директно влијание на Марс, а нејзиното влијание ќе може да се забележи врз сите хороскопски знаци. Кај некои тоа ќе биде благо и занемарливо, но на други навистина ќе им го закомплицира идниот период.

Прочитајте за кои знаци се работи:

Стрелец

Иако следи краток неповолен период, Стрелецот може да биде мирен, бидејќи веднаш по Скорпијата, доаѓа неговото време.

До 23 ноември, Стрелците ќе бидат поуморени отколку вообичаено, па дури и ќе имаат изразена желба да бидат повеќе сами, отколку во друштво.

noemvri-nosi-kompliciran-period-za-tri-horoskopski-znaci-04.jpg

Лав

За Лавовите следува период во кој и кога сè им е под конец, тие нема да можат да се смират. Кај нив ќе биде изразена желбата да поминуваат повеќе време со семејството.

Во идниот период Лавовите ќе бидат понапнати и понервозни, но нема да им треба долго време за да сфатат дека треба да бидат и малку посебични и да се грижат повеќе за себе.

noemvri-nosi-kompliciran-period-za-tri-horoskopski-znaci-03.jpg

Овен

Овните имаат многу астролошки сличности со Скорпиите, па може да настане период кој ќе им биде здодевен и предвидлив. Можно е да изостане желбата за секс и романса.

Сепак, доброто во целата ситуација е што конечно ќе можат малку да се смират и регенерираат, за да се посветат на авантурите и поволниот период кој доаѓа по 23 ноември.

noemvri-nosi-kompliciran-period-za-tri-horoskopski-znaci-02.jpg

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2018-та - Лав Во 2018-та година, Лавовите ќе го стават материјалното во преден план, а можно е...
Хороскопските знаци на слава: Што прави секој од нив? Сезоната на слави започна. Покрај вкусната храна и пијалаци на трпезата, за добр...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...

Најчитани неделава