Девиците не сакаат да експериментираат, Скорпиите се совршени љубовници - Хороскопот открива каков е секој од знаците во кревет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Девиците не сакаат да експериментираат, Скорпиите се совршени љубовници - Хороскопот открива каков е секој од знаците во кревет

Додека некои може да зборуваат сосема отворено на темата секс, за други сè уште истиот претставува табу тема. Но, астрологијата и овој пат нуди одговор на прашањата поврзани со љубовните навики и скриените сексуални желби и инхибиции.

Horoskopot-otkriva-kakov-e-sekoj-od-znacite-vo-krevetot-01.jpg

Што прави секој од знаците под чаршафите?

Овен

Да се има партнер во знакот на Овен значи постојано да се експериментира. Спалната соба не е никаков исклучок од правилото. Овните сакаат да истражуваат и да откријат што е она што најмногу им одговара во сексот, а истото го очекуваат и од страна на нивниот партнер.

За нив сè е прифатливо, освен монотонијата во креветот. Бидете подготвени да преземете ризици и да се фрлите на истражување.

Бик

Бикот никогаш не е здодевен во креветот, но може да биде комплициран, особено доколку не знаете што очекува. Тие може да ве изненадат мошне пријатно, но само доколку самите се иницијатори на идејата.

Она што Бикот најмногу го посакува и му е потребно во креветот е тој да ja има контролата во своите раце. Сè додека им го дозволите ова, обајцата ќе бидете задоволени.

Близнаци

Полни со љубов и забава, Близнаците се секогаш подготвени за нови сексуални авантури. Вие можете да бидете иницијатор на нови идеи или пак да почекате тие да смислат нешто жешко, но бидете сигурни дека со Близнаците ќе имате одлична сексуална хемија.

Сепак, внимавајте – тие сакаат да пробаат сè, но умерено.

Рак

Доколку се сигурни дека го имаат вистинскиот партнер до себе, Раковите ќе направат сè што е во нивната моќ само за да ги усреќат. Но, тие никогаш нема први да предложат нешто поврзано со сексот.

Ќе ги прават работите онака како што вие сакате и ќе бидат среќни сè додека вие сте задоволни, дури и доколку тоа значи дека е потребно да експериментирате во креветот.

Лав

Лавот е апсолутна ѕвезда кога се зборува за сексуалните инхибиции. Обожаваат да бидат во центарот на вниманието, а ова е особено точно кога станува збор за спалната соба.

Вниманието им дава уште поголема самодоверба и ги прави отворени кон многу различни работи. Тие можеби не сакаат толку многу да експериментираат во сексот, но нема никогаш да ви признаат дека не се отворени кон нови идеи.

Девица

Со родените перфекционисти може да бидете сигурни дека работеле многу вредно и напорно за да го добијат сето она што го имаат во животот. Но, ова ги прави помалку експериментално настроени во сексот и се етикетираат како неавантуристички љубовници.

Во кревет, Девиците сакаат да играат „на сигурно“ и се многу конвенционални.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го на... Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Биковите не поднесуваат мириси, Вагите ги погодуваат критики: Што ја г... Либидото на Вагите ќе зависи од вашиот поглед на нивното тело. Доколку го критик...
Што предизвикува страв од љубовта кај секој хороскопски знак? Љубовта некогаш ги влече од луѓето нивните најголеми стравови, а некои пак, се с...