Хороскопски знаци на кои зимава ќе им се посреќи во љубовта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Хороскопски знаци на кои зимава ќе им се посреќи во љубовта

Од романтични прошетки до топли прегратки, четвртото годишно време ќе биде идилично за три зодијачки претставници. Љубовта ќе тропне и на нивните порти, а тие ќе ја прегрнат со ширум отворени раце. 

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-1.png

До крајот на годината остануваат денови, часови и минути. Меѓутоа, дури и за кус период може чуда да се случат. Доколку немате партнер во моментот, а родени сте во некој од овие хороскопски знаци, тогаш голема е веројатноста дека ќе го сретнете и пред истекот на декември.

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-2.jpg

Па, ако спаѓате во групата луѓе кои доволно време поминаа сами, односно посакувате конечно да се вљубите, можеби имаме добри вести за вас. Што велат астролизите? За кого студените месеци ќе бидат чудесни на емотивно поле? Кому посебно му се наклонети ѕвездите?

Ова се хороскопските знаци на кои зимава ќе им се посреќи во љубовта:

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-3.png

Рибите тежнеат кон хармонија во животот, а зимата ќе ги изненади со изобилство од љубов. Конечно ќе пронајдат сродна душа, која одново ќе ги разбуди нивните заспани чувства. Родените во овој хороскопски знак ќе уживаат во идилата на празниците. Заедно со партнерите ќе ги поминуваат студените ноќи. Ќе се милуваат под топло ќебенце дома, или, пак, одат на романтични прошетки надвор. И повеќе ништо нема да им застане на патот. 

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-4.jpg

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-5.png

И родените во овој знак уште годинава ќе ги пресретне новата љубов. Додека есента им беше полна со стагнација и болка на емотивен план, зимата конечно ќе им донесе свежи и поволни ветрови. Од голема романса до доживотна врска – сѐ е можно да се случи. Стрелците дефинитивно ќе почувствуваат пеперутки во стомакот, ослободувајќи се од сивилото и депресијата што ги следеа претходните месеци. 

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-6.jpg

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-7.png

Биковите годинава беа малце повоздржани кога се излегувањата во прашање. Тие попрво се концентрираа на кругот на пријателите, додека зимава конечно ќе допрат и до подлабоките чувства. Родените во овој хороскопски знак се баш сега во комплетна рамнотежа со внатрешното јас, што е совршена предиспозиција вистински да се заљубат после долго време. 

horoskopski-znaci-na-koi-zimava-kje-im-se-posrekji-vo-ljubovta-8.jpg

M. A. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат б... Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна зарабо...
На Овенот купете му боксерска вреќа, со Стрелецот гледајте глупава ком... Понекогаш сè што ни е потребно во животот е да знаеме дека некој е тука за нас к...
Кои хороскопски знаци се најголеми соперници? Зошто со некои луѓе едноставно не се сложувате и честопати се расправате? Можеби...