3 хороскопски знаци кои ќе имаат одличен Ден на вљубените и уште 3 кои сепак ќе слават Св. Трифун
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020
Архитект 12-03-2020


3 хороскопски знаци кои ќе имаат одличен Ден на вљубените и уште 3 кои сепак ќе слават Св. Трифун

Како што се наближува Денот на вљубените, така се решаваат и дилемите кој празник ќе се слави. Некои ќе имаат романтична прекрасна вечер, а други, па подобро да излезат на некоја журка.

3-horoskopski-znaci-koi-kje-imaat-odlichen-den-na-vljubenite-i-ushte-3-koi-sepak-kje-slavat-sv-trifun-01.jpg

Најпрво, да видиме кои хороскопски знаци ќе имаат прекрасен Свети Валентин и нема да се грижат многу околу тоа со какво потекло е празникот:

Бик

Од сите хороскопски знаци, Бикот ќе има најжешка ноќ. Овој Ден на вљубените за нив ќе помине во знакот на љубовта и романтиката, а сигурно ќе биде проследен и со некоја романтична прошета и изненадување од страна на партнерот. Дури и ако одлучат да останат дома и да се гушкаат, ќе си поминат исто така одлично.

Стрелец

На Стрелците ќе им се посреќи кога најмалку очекуваат и во периодот околу Свети Валентин тие ќе бидат во прегратка на многу специјална личност со која нема да бидат сигурни дали е љубов, но ќе сакаат подобро да ја запознаат. Периодот по Денот на вљубените е поволен за дефинирање на оваа врска и за излегување од комфорната зона.

3-horoskopski-znaci-koi-kje-imaat-odlichen-den-na-vljubenite-i-ushte-3-koi-sepak-kje-slavat-sv-trifun-02.jpg

Јарец

За Јарците да имаат одличен Ден на вљубените, треба да заборават на рационалноста и прагматичноста и да се препуштат на љубовта и сексуалната привлечност. Овој период за нив е поволен поради владеењето на Марс, планетата на сексот и страста. Јарците во февруари, но и понатаму во годината ќе зрачат со страст и романса, па затоа треба да го ослободат своето срце и да се препуштат.

А, кои се трите хороскопски знаци кои не треба да негуваат преголеми очекувања за Денот на вљубените?

Овен

Иако вообичаено Овните се „оган“, овој Свети Валентин е подобро да го поминат во одмор, дружење и релаксирање. Овните овој период ги мачат финансиски кризи, па многу е веројатно дека ќе изберат да останат дома и да изгледаат некој добар филм, можеби и да читаат, без разлика дали се сингл или со партнер.

3-horoskopski-znaci-koi-kje-imaat-odlichen-den-na-vljubenite-i-ushte-3-koi-sepak-kje-slavat-sv-trifun-03.jpg

Рак

Овој Ден на вљубените не е наменет за романтика, драги Ракови. Поради непознати причини на овој ден ќе се навратите на нешто непријатно од минатото, кое ќе сакате да го задржите во себе. Ќе имате бура на емоции, но немојте да потпаѓате под црвената еуфорија на Свети Валентин. Бидете смирени, без разлика дали сте сингл или пак, сте во врска.

Вага

На Вагите следниот период ќе им биде наменет за социјализација и дружење, а многу енергија ќе посветат и на професионалното надоградување. Грижата за себе им е приоритет, па затоа нема ни да забележат дека е Ден на вљубените и ќе продолжат да го живеат денот како и секој претходно, посветени првенствено на самите себе.

3-horoskopski-znaci-koi-kje-imaat-odlichen-den-na-vljubenite-i-ushte-3-koi-sepak-kje-slavat-sv-trifun-04.jpg

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...

Најчитани неделава