Вашите позитивни карактеристки + една мана, според кинескиот хороскоп
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Вашите позитивни карактеристки + една мана, според кинескиот хороскоп

Дали основна карактерна црта ви е храброста, енергичноста, креативноста, а длабоко во себе сте ранливи, наивни и параноични?

vashite-pozitivni-karakteristki-edna-mana-spored-kineskiot-horoskop-01.jpg

Кинескиот хороскоп се базира на 12-годишен циклус, каде различно животно ја претставува секоја година.

Знакот во кинескиот хороскоп се одредува според годината во која сте родени.

Каква личност сте според кинескиот хороскоп:

Стаорец - харизматични

Родени во 1924, 1936,  1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Вие сте паметни и шармантни. Постојано љубопитни за светот околу себе, но понекогаш за постапките мотивирани од парите.

vashite-pozitivni-karakteristki-edna-mana-spored-kineskiot-horoskop-02.jpg

Бивол - директни

Родени во 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Вие сте упорни и насочени кон целите. Знаете што сакате во животот, имате силна верба, но на моменти сте тврдоглави.

vashite-pozitivni-karakteristki-edna-mana-spored-kineskiot-horoskop-03.jpg

Тигар - храбри

Родени во 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Вие сте храбри и независни. Луѓето ве почитуваат поради длабоките мисли и подготвеноста за акција, но понекогаш се фалите премногу поради постигнатото.

vashite-pozitivni-karakteristki-edna-mana-spored-kineskiot-horoskop-04.jpg

Зајак - генијални

Родени во 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Вие сте искрени и се трудите да избегнувате конфликти. Иако сте чувствителни и генијални во сè, понекогаш поради двоумењето ги пропуштате шансите.

vashite-pozitivni-karakteristki-edna-mana-spored-kineskiot-horoskop-05.jpg

Змеј - возбудливи

Родени во 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Вие сте моќни и успешни. Како личност секогаш сте енергични и возбудливи. Мразите лицемерие и озборувања, но понекогаш сте малку арогантни и нетрпеливи.

vashite-pozitivni-karakteristki-edna-mana-spored-kineskiot-horoskop-06.jpg

Змија - креативни

Родени во 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Вие сте симбол на мудрост и духовитост. Ѕвезда сте во друштвото и сте талентирани за уметност и литература. Но, премногу сте сомничави за сè и на моменти изгледате параноично.

vashite-pozitivni-karakteristki-edna-mana-spored-kineskiot-horoskop-07.jpg

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Годишен хороскоп за 2019-та 2019-та ќе биде година на промени, за секој на различно поле од животот. 2019...
Годишен хороскоп за 2019-та: Овен Овните во 2019-та ќе доживеат позитивност на духовно поле и ќе се чувствуваат мн...
Годишен хороскоп за 2019-та: Риби Во 2019-та година посветеноста на работата ќе им донесе одлична финансиска добив...