3 хороскопски знаци на кои среќата во љубовта ќе им се насмевне во март
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


3 хороскопски знаци на кои среќата во љубовта ќе им се насмевне во март

Март речиси на сите хороскопски знаци им носи одредени промени во однос на љубовта, на некои подобри, а за жал, кај некои ситуацијата може и да се влоши.

tri-horoskopski-znaci-na-koi-srekjata-vo-ljubovta-kje-im-se-nasmevne-vo-mart-01.jpg

Со будењето на пролетта, кај три хороскопски знаци ќе се разбуди и емотивниот и сензуалниот дел од нивниот карактер, што ќе резултира со поволен период за подобрување на постоечките или создавање на нови романтични врски.

Еве кои се тие тројца среќници од хороскопот:

Овен

Поголемите промени ќе се случат во второата половина на март. Оние кои влегувале од врска во врска, конечно ќе одлучат да продолжат сами, но тогаш ќе запознаат личност која навистина ќе ги импресионира.

На почетокот ќе можат да се контролираат, но како што ќе минува времето, емоциите ќе стануваат сè поинтензивни.

tri-horoskopski-znaci-na-koi-srekjata-vo-ljubovta-kje-im-se-nasmevne-vo-mart-02.jpg

Стрелец

За Стрелците кои веќе се во врска, доаѓа период во кој ќе се врати среќата и уживањето како на самиот почеток, а привлечноста ќе биде на највисоко ниво.

На оние кои се сингл им претстои промена во однос на ова прашање. Ако патуваат често, можеби ќе ја сретнат својата љубов на автобуска станица, во авион или во местото каде отпатувале.

Риби

Ако сте спремни за љубовна авантура, тогаш и ќе ја добиете. Можеби од тоа ќе излезе квалитетна врска, но едно е сигурно - и да не се случи тоа, никогаш нема да ги заборавите возбудата и страста.

Во втората половина од март доаѓа уште поповолен период, кога ќе запознавате многу луѓе, а веројатно една од тие личности ќе ви прирасне за срцето на долгорочен план.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...