3 хороскопски парови кои најтешко претрпуваат разделба
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


3 хороскопски парови кои најтешко претрпуваат разделба

Иако некои одбиваат да прифатат, сепак разделбата со партнерот може да биде многу тешка и болна.

3-horoskopski-znaci-koi-najteshko-pretrpuvaat-razdelba-01.jpg

Сепак, и покрај тоа има многумина кои добро се справуваат со тоа, а хороскопот открива и кои се целосна спротивност на првите.

За разлика од оние кои смирено го претрпуваат разделувањето, има хороскопски знаци за кои тоа е драма и страдање.

Во зодијакот, постојат три хороскопски парови кои најтешко го претрпуваат раскинувањето и прават драми – кои се тие?

Скорпија и Лав

Иако Лавовите важат за себични, сепак тие се многу верни, па тешко им е да ја прифатат разделбата. Скорпијата исто како и Лавот, е многу страствена, а негативните емоции имаат силно влијание врз емоционалната состојба, па двајцата страдаат за време на раскинувањето.

3-horoskopski-znaci-koi-najteshko-pretrpuvaat-razdelba-02.jpg

Овен и Бик

Овните најчесто реагираат незрело во овие ситуации и сакаат да им раскажат на сите во околината што е нивниот проблем и болка, а Бикот преферира да ја задржи приватноста за себе, па кога го гледа Овенот како глуми жртва, му се создаваат чувства на вознемиреност и нервоза.

3-horoskopski-znaci-koi-najteshko-pretrpuvaat-razdelba-03.jpg

Водолија и Рак

Тие имаат променлив карактер и тоа е веројатно и причината за разделба. Водолиите се добри и чувствителни, но исто така брзо им здосадуваат работите и сакаат промена, а тоа може да ги повреди Раковите кои сакаат со цело срце и остануваат разочарани од другата страна.

3-horoskopski-znaci-koi-najteshko-pretrpuvaat-razdelba-04.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајо... Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...
Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат б... Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна зарабо...
3 хороскопски знаци кои не размислуваат двапати пред да побараат разво... Тешко е да се изгради силен и цврст однос кој ќе резултира со долготраен брак, а...