Со кои хороскопски знаци може да остварите краткотрајна летна авантура?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Со кои хороскопски знаци може да остварите краткотрајна летна авантура?

Ако не барате сериозна врска, туку само сакате краткотрајна забава и убави моменти споделени во пар, без потоа да треба да се правдате за недостатокот на емоции – овие 4 хороскопски знаци имаат комплетно разбирање.

so-koi-horoskopski-znaci-moze-da-ostvarite-kratkotrajna-letna-avantura-01.jpg

Додека некои едноставно се создадени за сериозни врски и брак, овие знаци имаат успешни љубовни авантури без драми и кавги потоа:

Овен

Овните ништо не сфаќаат пресериозно, поради што се идеални партнери за летна романса. Освен тоа, летото го прават позабавно, бидејќи знаат да ве убедат и наканат на авантури кои не сте ни помислувале да ги реализирате.

Не сакаат да размислуваат за иднината, па ако сонувате за нешто моментално и возбудливо, Овните ќе ви го овозможат токму тоа.

Близнаци

Близнаците се природни заводници и флертувачи и не сакаат летото да го поминат во сериозна врска.

Забавата им е приоритет, па со нив нема да ви биде здодевно, а со оглед на тоа што по природа се флексибилни, со нив лесно ќе може да се договорите без недоразбирања и објаснувања.

По летото брзо ќе ве заборават, бидејќи тоа е тоа што ви треба.

so-koi-horoskopski-znaci-moze-da-ostvarite-kratkotrajna-letna-avantura-02.jpg

Стрелец

Стрелците се надалеку познати авантуристи на сите полиња, на така и во љубовта. Слободни се, позитивни и подготвени на сè, па ништо нема да ви недостасува.

Само внимавајте, со нив лесно може да почувствувате пеперутки во стомакот.

Сепак, не очекувајте ништо повеќе, бидејќи кога авантурата ќе заврши, тој веднаш ќе се впушти во нова.

Водолија

Ако сакате авантура со некој кој ќе ви остане добар пријател и потоа, побарајте Водолија. Тие сакаат нови познанства, сакаат да слушаат нови приказни и не се оптоваруваат со непотребни ситници.

Со оглед на тоа што се страствени љубовници, а веќе утредента може да седат и да пијат кафе со вас како ништо да не се случило, веројатно се идеални за оние кои сакаат моментално задоволство.

Сепак, ако се заљубите во нив, очекувајте само разочарување. Сериозна врска многу тешко.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајо... Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...
Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат б... Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна зарабо...
3-те хороскопски знаци за кои стресот е непознато нешто Додека некои од нас се нервираат и за најмалите ситници, овие хороскопски знаци ...