Како хороскопските знаци ги поднесуваат горештините?


Како хороскопските знаци ги поднесуваат горештините?

Близнаците мразат кога облеката ќе им се натопи со пот. Раковите постојано се жалат, а Бикот, пак, не сака да се оддели од удобноста на неговиот дом.

kako-horoskopskite-znaci-gi-podnesuvaat-goreshtinite-01.jpg

Погледнете како хороскопските знаци се справуваат со жешкото летно време:

Овен

Овенот е огнена личност, а кога надворешната температура се совпаѓа со внатрешната, настанува експлозија.

Најпрвото нешто што го прават Овните кога им е жешко е губење на трпението. Па, или обидете се да го разладите, или тргнете му се од патот.

Бик

Бикот нема да дозволи топлината да застане на патот на неговиот луксузен начин на живот. Токму ова ќе му биде изговор за уште малку да се излежува во омилениот кревет.

Доколку мислите да го викнете на вечера, знајте дека сигурно ќе смисли некој изговор.

kako-horoskopskite-znaci-gi-podnesuvaat-goreshtinite-04.gif

Близнаци

Луѓето со овој хороскопски знак ја преживуваат горештината заклучени во домот. Иако помалку ова им годи, сепак се чувствуваат виновно што не излегуваат од домот.

Знаат дека нема потреба да излегуваат на жешко доколку немаат работа, а особен мразат кога облеката ќе им се натопи со пот.

Раковите

Раковите се склони кон жалење кога им е жешко. Жалат за секоја пропуштена летна забава, но сепак повеќе им се допаѓа нивниот кауч и пиво.

Повеќе сакаат да останат дома, наместо да излегуваат на неподносливото време.

Лав

Лавовите едноставно мразат да се погледнат во огледало испотени. Ова не им оди со нивната самодоверба.

Сепак, Лавот ќе се обиде да ја сврти ситуацијата во своја користи и ќе почне да си замислува дека всушност и испотен изгледа неверојатно.

kako-horoskopskite-znaci-gi-podnesuvaat-goreshtinite-06.gif

Девица

Девиците не сакаат да ги слушаат другите додека се жалат дека им е жешко. Нивниот став е дека нема на сите да им биде лошо поради малку повисока температура.

Од друга страна, Девиците не се свесни дека се гневни токму поради неподносливата топлина. Сепак, никогаш не би го признале ова.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајо... Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...
Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат б... Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна зарабо...