Астро парови чија врска почнува страсно – а на крајот завршува страшно


Астро парови чија врска почнува страсно – а на крајот завршува страшно

Постојат хороскопски знаци кои на почетокот навистина добро функционираат како тандем. Меѓутоа, иако некое време делуваат како совршена двојка, одненадеж љубовта едноставно исчезнува.

astro-parovi-chija-vrska-pochnuva-strasno-a-na-krajot-zavrshuva-strashno-1.png

Има секогаш исклучоци, кои наспроти прогнозите на астролозите, сепак успеваат да останат заедно. Но, тие се категорични дека четиринаесет зодијачки комбинации ќе поминат низ големо искушение во нивниот однос, бидејќи не си одговараат карактерно.

Првин се чини дека одлично им оди, како и дека се создадени еден за друг, а покасно на површина излегуваат ненадминливите разлики, кои обично доведуваат до пропаст на она што еднаш изгледало како нераскинливо. Затоа и повеќе боли.

astro-parovi-chija-vrska-pochnuva-strasno-a-na-krajot-zavrshuva-strashno-2.jpg

Ова се астро паровите чија врска почнува страсно, а на крајот завршува страшно:

1. Овен и Рак

Почетната фаза на заљубеност е многу интензивна, па двајцата имаат исклучително страствена врска. Но, како што одминуваат месеците или годините, жарта меѓу нив се гаси.

Раковите по некое време стануваат претерано сензибилни во очите на темпераментните Овни. На крајот сфаќаат дека тие не се еден за друг.

2. Бик и Водолија

На прв поглед се чини дека односот меѓу овие два хороскопски знаци е совршен. Меѓутоа, како Биковите, така и Водолиите, се мошне тврдоглави личности.

Тешко им паѓа да прават компромиси и ретко можат да се договорат еден со друг. Ова е препреката што им стои на патот кон долготрајна врска.

astro-parovi-chija-vrska-pochnuva-strasno-a-na-krajot-zavrshuva-strashno-3.jpg

3. Близнаци и Рак

Иако се навистина чудна комбинација, неретко се случува да се вљубат. На почетокот врската им делува идилично, ама подоцна се покажуваат различните карактерни црти.

Раковите се исклучително чувствителни, додека Близнаците познати по својата крутост. А, тие две особини едноставно не одат заедно.

4. Рак и Водолија

Ниту Водолиите нема да издржат долго во врска со прекумерно сензитивни партнери, па Раковите никогаш не ќе можат доволно да им се приближат. Затоа по кратката фаза на вљубеност, нивниот однос набрзо доживува пропаст.

astro-parovi-chija-vrska-pochnuva-strasno-a-na-krajot-zavrshuva-strashno-4.jpg

5. Лав и Бик

И двата хороскопски знаци имаат силни карактери. На почетокот врската им е изразено темпераментна и страствена, но со одреден рок на траење. После неколку месеци или години, различните интереси и потреби ќе доведат до нагол прекин на односот меѓу нив.

6. Девица и Лав

Наспроти фактот што едниот е земјен, а другиот огнен знак, врската на почеток може да им биде сосема добра. Девиците ги привлекуваат Лавовите, ама нема долготрајно да бидат среќни со нив. Тие просто не се компатибилни како двојка.

Мирниот и внимателен карактер на првите е во конфликт со самоувереноста и доминантноста на вторите.

astro-parovi-chija-vrska-pochnuva-strasno-a-na-krajot-zavrshuva-strashno-5.jpg

7. Девица и Близнаци

Девиците се склони постојано да ги анализираат нештата, а ова воопшто не им одговара на Близнаците, на кои тешко им е да донесуваат одлуки, односно да внесат ред во сопствениот живот.

Како емотивни партнери се тотална спротивност еден на друг, па голема е веројатноста и нивната врска да доживее несреќен завршеток.

Уште 7 астро парови на следната страна... Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава