Девицата прави дезинфекција на соба, Лавот се слика – Што прават сите хороскопски знаци кога ќе стигнат на одмор?


Девицата прави дезинфекција на соба, Лавот се слика – Што прават сите хороскопски знаци кога ќе стигнат на одмор?

Едни не можат да дочекаат да направат прво селфи, други веднаш нарачуваат коктел да се релаксираат, а трети не може да излезат цел ден од соба додека не ја исчистат.

devicata-pravi-dezinfekcija-na-soba-lavot-se-slika-shto-pravat-site-horoskopski-znaci-koga-kje-stignat-na-odmor-01.jpg

Можете да замислите каков хаос би настанал кога сите хороскопски знаци би биле на едно место на одмор?

Секој хороскопски знак со своите маки – што прави секој кога ќе пристигне на одмор?

„Стигнавме во рајот“ – гласи статусот на Близнаците и задолжително става локација на сите социјални мрежи.

Овенот веќе се распрашал каде е најдобар ноќниот живот и нашол карпа за скокови во море.

Водолијата веќе има маска за нуркање и истражување морски свет, а Стрелецот е отиден во прошетка низ местото да разгледа што има.

Бикот изнајмил лежалка и го нарачал првиот коктел да се опушти од патувањето, додека Ракот вари супа за сите да се опорават од патот.

Јарецот се ценка со сопственикот на сместувањето, го бара шефот и прави драми, додека Девицата веќе почнала со дезинфекција на собата.

Лавот се обидува да направи совршено селфи во костим за капење, а Рибите веќе отпливале во длабокото. 

Вагата прва се залетува кон бањата да се среди и уште е таму, а на плажа сите забележуваат дека пристигнала и Скорпијата, иако уште не се ни соблекла.

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава