Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Кои се најголемите стравови и комплекси на секој маж, според хороскопот?

Мажите не се бестрашни суштества, а според хороскопот, секој од знаците има некој страв по што е препознатлив – кој е вашиот?

koi-se-najgolemite-stravovi-i-kompleksi-na-sekoj-mazh-spored-horoskopot-01.jpg

Исто како и жените, и мажите имаат свои стравови, комплекси и фрустрации, а хороскопот открива кои се тие за секој од нив.

Мажите секако ќе сакаат да проверат дали ќе се пронајдат во овие карактеристики, а жените пак, ќе сакаат да дознаат некоја „скриена тајна“ за мажите.

Што открива хороскопот – кои се најголемите стравови и комплекси на мажите?

Овен

Најголема желба на овие мажи им е да бидат први секогаш и секаде. Но, доколку забележат дека некој се сомнева во нивната супериорност, тие веднаш се затвораат во себе. Се плашат дека нема да бидат најдобри и имаат потреба од постојано внимание и пофалби.

Бик

Овие мажи се плашат од неочекувани и ненадејни изненадувања, кои не се под нивна контрола. Сè што ќе се испречи на патот и ќе ја попречи нивната стабилност, може да ги излуди мажите Бикови.

Близнаци

На типичните Близнаци не им е потребен туѓиот аплауз и пофални зборови за нивниот интелект. Тие знаат дека се најпаметните родени мажи некогаш. Но, кога некој ќе се посомнева во нивните зборови, тоа ги допира длабоко. Станува збор за нарцисоидност и ништо повеќе.

Рак

Мажите во знакот на Рак се многу зависни од туѓото мислење и постојано чекаат одобрување од другите, но кога ќе се соочат со критицизам, тоа го прифаќаат тешко и болно, а тоа не можат да го скријат.

Лав

Ако мажот Лав некогаш и во најлуд сон се посомнева во својата уникатност, тој нема да може да го поднесе ова. Па, најголемиот страв веројатно му е некој да не ја нападне неговата гордост.

Девица

Девиците се самокритични, а веројатно тоа им е најголемиот недостаток, бидејќи така си ги истакнуваат недостатоците и ги покажуваат комплексите. Тие се критикуваат што се срамежливи, имаат прекумерна тежина, не изгледаат доволно добро, а исто така се сомневаат и во менталните способности.

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Вашиот месец на раѓање открива каков партнер ви е потребен во животот (и во креветот) Месецот на раѓање може да открие многу работи за вашата личност. Според аст...
4 хороскопски знаци кои се вистински „мамини мази“ Мајката е посебно суштество во животот на секој човек и без разлика колку години...
Како секој хороскопски знак ќе се однесува на црвениот тепих? Риби - Тие ќе зрачат со елеганција при секој чекор што ќе го направат на црвенио...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg