Кои се најголемите стравови и комплекси на секој маж, според хороскопот? - Results from #1


Кои се најголемите стравови и комплекси на секој маж, според хороскопот?

koi-se-najgolemite-stravovi-i-kompleksi-na-sekoj-mazh-spored-horoskopot-02.jpg

Вага

Овие мажи секојдневно трошат многу сила, нерви и пари за сите околу нив да бидат среќни, задоволни и ненавредени. Но, веројатно сите се свесни, освен самите тие, дека тоа е невозможно, па овој факт им создава чувство на анксиозност и разочарување.

Скорпија

Чувствителност, сентиментаност и ранливост – ова се трите најболни точки на мажите Скорпии, а најмногу стравуваат некој да не дознае како да ги „предизвика“. Иако тие знаат да ги сокријат стравовите и комплексите, критицизмот го прифаќаат многу тешко.

Стрелец

Мажите Стрелци не знаат како да губат. Исто како Лавовите, така и овие мажи веруваат дека тие се уникатни и не сакаат никој да се сомнева во тоа, посебно не љубовните партнери. Заради овој страв тие бараат од нивните сакани да бидат почитувани како „посебни“ личности.

Јарец

Јарците често знаат да си создадат комплекси за нивниот изглед во минатото и тоа ги прави ранливи кога ќе станат повозрасни, што им создава проблеми и постојан недостаток на внимание.

Водолија

Мажите Водолии најмногу се плашат од јавно зборување и во такви случаи, тешко им е да се изборат со возбудата и тремата, што често предизвикува да се чувствуваат непријатно и да изгубат самодоверба.

Риби

И мажите припадници на овој знак исто така се зависни од мислењето на другите и чекаат одобрување за секоја ситница, бидејќи дури и најмалата критика насочена кон нив, за нив е голем удар кој не можат да го поднесат.

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Како реагираат знаците кога го читаат сопствениот хороскоп? Иако сите припаѓаме на некој од 12-те знаци во Зодијакот, не секој од нас верува...
Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го надмине – кој е вашиот? Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg