Бикот бара лојалност, Девицата добар слушател - Што му е потребно на секој знак во љубовта?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


Бикот бара лојалност, Девицата добар слушател - Што му е потребно на секој знак во љубовта?

Секој од нас има различна идеја за тоа како треба да изгледа добрата врска и совршената љубов. Додека едни бараат целосна предаденост, други се во потрага по слобода, макар и во заедница.

Sto-mu-e-potrebno-na-sekoj-znak-vo-ljubovta-01.jpg

Што за вас претставува љубовта, односно што ви е најбитно во неа? Побарајте го својот хороскопски знак и најдете го одговорот:

Овен – возбуда, иницијативност, страст, удобност, посветеност.

Бик – лојалност, некој покрај кого ќе се чувствува удобно, доверба, искреност, рутина.

Близнаци – некој што ќе ги сфати, хумор зачинет со остроумност и сарказам, без предрасуди, искрени разговори.

Рак – доверливост, гушкање, интимност, забава, љубезност.

Лав – самодоверба, хумор и шеги, авантури, разговори за едноставни работи кои кријат многу повеќе сложеност во себе.

Девица – добар слушател, некој што ја ослободува од стресот, мир, вистини, искреност.

Вага – романтични состаноци, постојано флертување, комплименти, дебатирање.

Скорпија – предаденост, реалност, сарказам, да го сфати партнерот и да биде сфатена, доцни вечерни разговори.

Стрелец – држење за раце, забавни состаноци, симпатични гестови, ситници, некој со кого ќе се балансира.

Јарец – некој со кого ќе „кулира“ и кој ќе ги омекне, надвор од комфорната зона, предизвик, партнер што ќе ужива слушајќи го како зборува.

Водолија – промена, дебата, возбуда, оригиналност, приземјеност, некој што не се срами да биде она што е.

Риби – бакнежи, некого со кого ќе дискутира идеи и соништа, некој што фантазира како него и што сака да се гушка пред спиење.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...