Си ја бараат бељата – Хороскопски знаци кои секогаш се подготвени за кавга
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 23-01-2020


Си ја бараат бељата – Хороскопски знаци кои секогаш се подготвени за кавга

Некои реагираат смирено, а други избувнуваат на секоја ситница и секогаш се подготвени да се расправаат – во која група припаѓате вие според хороскопот?

si-ja-baraat-beljata-horoskopski-znaci-koi-sekogash-se-podgotveni-za-kavga-01.jpg

Во хороскопот постојат неколку знаци кои секогаш се подготвени за кавга и со нив треба да бидете претпазливи во жестоки ситуации.

Некогаш е подобро да премолчите отколку да ги предизвикате.

Кои знаци најмногу сакаат да се расправаат?

Скорпија

Луѓето родени во овој знак се лесно навредливи, а ако се најдете во ситуација да не знаете што сте направиле, подобро само извинете се без многу дискусии. Класичните Скорпии ќе ве подбуцнуваат и ќе сакаат да се испровоцирате, а ако дојде до тоа, подгответе се за вербална кавга.

Бик

Тие се родени кавгаџии кои мислат дека се секогаш во право. Ако било каков доказ го покаже спротивното, тие се подготвени за секунда да избувнат, бидејќи никогаш нема да признаат дека згрешиле.

Лав

Не постои ниту едно можно сценарио во кое Лавот би гледал на работите од ваша перспектива. За нив сите се спротивници и тие знаат најдобро кои се нивните стратегии за спас од неуспех. Со нив се очекувани жестоки дискусии, импулсивно зборување и недостаток на граници. Нема надеж за противникот...

Рак

Тие се чувствителни и доволен е само еден погрешен чекор за да ја покажат емоционално одмазничката страна. Може да продолжат да дебатираат со денови само со цел да ве убедат дека вие сте им ги повредиле чувствата. Бидете нежни со зборовите кога сте во дискусија со нив...

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...