Тешки се на зборови: Хороскопски знаци од кои никогаш нема да слушнате „те сакам“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Тешки се на зборови: Хороскопски знаци од кои никогаш нема да слушнате „те сакам“

На прв поглед изгледаат ладно и недостапно, а веќе на втор може да бидете сигурни во тоа.

teski-se-na-zborovi-horoskopski-znaci-od-koi-nikogas-nema-da-slusnete-te-sakam-001.jpg

Овие два хороскопски знаци не сакаат да се расфрлаат со зборови, па од нив никогаш нема да слушнете емотивни љубовни изјави од типот на „те сакам“.

Јарец

Ладни и по малку арогантни – ваков впечаток оставаат луѓето родени во знакот на Јарец. На прв поглед знаат да ве прелажат дека се романтични души, меѓутоа кога ќе останат сами со саканата личност, ситуацијата се менува.

Знаат да покажат наклонетост со гестови и подароци, но им треба многу време за вербално и емотивно да се отворат.

Иако можеби чувствуваат емоции кон вас, тешко дека некогаш ќе ги преточат во зборови. Доколку сте во врска со Јарец, ќе ви треба многу трпение.

Лав

И после долги години поминати со една личност, на Лавовите им е тешко да се препуштат на емоциите и да ја покажат својата ранлива страна.

Сакаат да остават впечаток на авторитет, на силна личност, а тоа сметаат дека ќе го постигнат само ако не разговараат за своите емоции.

Ќе направат апсолутно сè за саканата личност, но никогаш нема директно да ѝ кажат колку ја сакаат.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат богати и славни? Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна зарабо...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава