Женски водич: Како треба да се облечете за Нова година, според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Женски водич: Како треба да се облечете за Нова година, според хороскопскиот знак?

Дали уште се двоумите и не знаете што ќе носите на дочекот на новата година? Ние за вас издвоиме одлични идеи, засновани на вашиот хороскопски знак.

zhenski-vodich-kako-treba-da-se-oblechete-za-nova-godina-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Облеката и стилот се огледало на нашиот карактер, а многуте модни трендови може да ги комбинирате најразлично. 

Сите дизајни се различни, секое парче облека совршено ја одразува личноста, нејзиниот карактер и однесувањето. Дали ве интересира што треба да носите на Нова година според вашиот хороскопски знак?

Ако уште немате идеја, можеби хороскопот ќе ви помогне:

Овен – Долг блејзер-фустан во некоја впечатлива боја

sto-treba-sekoj-horoskopski-znak-da-nosi-za-docekot-na-novata-godina+02.jpg

Бик – Елегантен сатенски фустан

sto-treba-sekoj-horoskopski-znak-da-nosi-za-docekot-na-novata-godina+03.jpg                                           

Близнаци – Кожени панталони во комбинација со кошула или светкава маичка на тенки рамки

sto-treba-sekoj-horoskopski-znak-da-nosi-za-docekot-na-novata-godina+04.jpg

Рак – Кадифен миди или мини фустан

sto-treba-sekoj-horoskopski-znak-da-nosi-za-docekot-na-novata-godina+05.jpg

Лав – Интересен фустан со животински, светкав или друг впечатлив принт

sto-treba-sekoj-horoskopski-znak-da-nosi-za-docekot-na-novata-godina+06.jpg

Девица – Кратко, црно фустанче

sto-treba-sekoj-horoskopski-znak-da-nosi-za-docekot-na-novata-godina+07.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава