Лавовите изневеруваат кога губат контрола - Кои мажи се најголеми прељубници во хороскопот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Лавовите изневеруваат кога губат контрола - Кои мажи се најголеми прељубници во хороскопот?

Додека едни ќе бидат верни до крај, други се подготвени во секој момент да ве изневерат – кои се најголемите прељубници во хороскопот?

lavovite-izneveruvaat-koga-gubat-kontrola-koi-mazhi-se-najgolemi-preljubnici-vo-horoskopot-01.jpg

Во хороскопот постојат 5 знаци, кои важат за најголеми прељубници. Можеби не се баш во секое време подготвени да го изневерат партнерот, но сепак има нешто што ги тера на тоа повеќе од другите.

Дали ќе се пронајдете? Не кревајте веднаш паника ако на листата го има вашиот партнер, но сепак внимавајте, да не ви пораснат рогови...

Лав

Независно од ситуацијата, Лавот секогаш мора да е на врвот, бидејќи се сметаат за најубави, најпаметни и најпосакувани. Кога тие ќе почувствуваат дека губат контрола во врската, мислите за изневерување веднаш им поминуваат низ глава. Само почитта понекогаш може да биде единственото нешто што ќе ги спречи од ова дел.

Овен

Овните не сакаат здодевност и сакаат да пробаат различни работи и искуства во животот, па затоа некогаш може да им пречи ако предолго се „заглавени“ со еден партнер. Ако ја снема страста во врската, тешко дека некој ќе може да го скроти Овенот и лесно може да уништи сè, ако не стави прст на глава.

Близнаци

Мажите во знакот на Близнаци се како излезени од некој филм – сакан сопруг и пример за маж во домот, а страстен љубовник надвор од дома. Често овие мажи знаат да водат паралелно два различни животи и да не им пречи. Секако, нешто треба да ги предизвика за тоа...

Рак

Иако Раковите сонуваат за семеен комфор, сепак понекогаш знаат да покажат непочит. За нив сè мора да е совршено, а овие мажи понекогаш предоцна дознаваат дека среќата не лежи во тоа. Ако не сфатат навреме, можно е да дојде до прељуба.

Стрелец

Харизматичните Стрелци не можат да живеат без вниманието да биде насочено во нив. Овие луѓе сакаат да бидат сакани и да им се восхитуваат, а тие често знаат да изневерат не затоа што не се задоволни од партнерот, туку бидејќи сакаат да пробаат и нешто друго, а и да се проверат дали уште можат да се „продадат добро“.

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои се двата најискрени знаци во Зодијакот? Астролозите велат дека овие два хороскопоски знаци секогаш ја кажуваат вистината...
Хороскопот ви открива: Зошто сте и понатаму сингл? Веќе некое време сте сами и навистина не ви е јасно во што е проблемот? Хороскоп...
Овните сакаат акција, Лавовите љубовна драма: Омилените филмски жанрови на хороскопските знаци Кога сакаме да гледаме некој филм, честопати се двоумиме каков жанр да биде филм...

Најчитани неделава