Еротски хороскоп за Јарец
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Еротски хороскоп за Јарец

Процесот на еротско созревање на Јарците вообичаено трае подолго.

erotski-horoskop-za-jarec-01.jpg

Во младоста се разиграни и опуштени, но кога се повозрасни водат богат сексуален живот.

Бракот со Јарец е идеален – тие се топли луѓе, ориентирани на семејството и кариерата.

Нивна карактерна црта е по малку песимистичкиот поглед на светот и со тоа мора да се носат нивните партнери.

Јарците сакаат амбициозни луѓе и секогаш се подготвени да разговараат за заедничка иднина.

Нивни идеални партнери: Бикови и Девици.

Во комбинација со Стрелец се најнеподносливи.

Боја со која ќе ги освоите: кафеава, земјени тонови.

Локација за секс авантура: голф терени, јавни настани

Афродизијак: каранфилче

Омилен мирис: сандалово дрво

Ерогена зона: колена

Цвеќе со кое ќе им изразите љубов: камелија, нарцис

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
По кои карактеристики се издвојуваат луѓето родени во јули? Дури и кога им е најтешко, кога се несреќни, под стрес или преморени, овие луѓе ...
Вистини кои морате да ги знаете, ако сте заљубени во Јарец Ако сте заљубени или пак се забавувате со личност која е Јарец во хороскоп, сигу...

Најчитани неделава