3 хороскопски знаци на кои никако не им успева да заштедат некој денар


3 хороскопски знаци на кои никако не им успева да заштедат некој денар

Без разлика дали едноставно сакаат да трошат повеќе отколку што заработуваат или не сакаат да работат втора работа, на овие 3 хороскопски знаци секогаш им недостасува некоја илјадарка на крајот од месецот.

3-horoskopski-znaci-na-koi-nikako-ne-im-uspeva-da-zastedat-nekoj-denar-001.jpg

Кои хороскопски знаци се мачат да заштедат и пак не им успева?

Стрелец

Стрелците знаат како да заработат, но кога се работи за штедење – вистина се ужасни. Нивниот детинест став кон парите и неразумните трошоци не им дозволуваат да тргнат денарче на страна.

Припадниците на овој знак не прашуваат колку нешто чини, туку го купуваат она што им носи задоволство.

Риби

Рибите се постојано во финансиски проблеми. Главата им е постојано во облаци, па не се навикнати на тешка работа. Често заработуваат од својот талент и отворен ум.

Па, ако нешто е надвор од нивната комфорна зона, не прифаќаат. Односно, тешко се нафаќаат да работат повеќе работи истовремено, иако тоа би значело крај на проблемите со финансиите.

Вага

Вагите имаат зачудувачка желба за убави работи. Естетичари се по природа и ја сакаат убавината насекаде околу себе.

Затоа честопати трошат на работи кои се убави на око, но не и корисни. И последниот денар би го дале на парче облека кое им се чини неодоливо, наместо да заштедат за нешто посериозно.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg