Не може да ги прелажете: во овој хороскопски знак се раѓаат најпаметните жени


Не може да ги прелажете: во овој хороскопски знак се раѓаат најпаметните жени

Таа е убедливо најмудриот знак во Зодијакот. Не постојат никакви шанси да ја прелажете, но затоа се многу чувствителни. Станува збор за жената – Овен во хороскоп.

Ne-moze-da-gi-prelazete-zena-Oven-01.jpg

Древните Маи го употребувале изразот Chen, а нејзините симболи се месечината, благородноста како карактерна особина, црната бура и западната страна на светот.

Тоа всушност значи дека луѓето родени во знакот на Овен се многу мудри и чувствителни. Астролозите тврдат дека во овој знак се раѓаат најпаметните жени.

Тие сакаат да држат сè под контрола, но тоа често не им поаѓа од рака онака како што замислуваат. Настапуваат директно без задни намери, па честопати ги доживуваат како непријатни.

Најмногу ги мотивираат амбицијата и успехот, а благодарение на енергијата којашто ја поседуваат, успеваат во сите зацртани планови на професионално поле.

На жените Овни многу им е важно да изградат кариера, но и да имаат добар социјален статус, а ова најчесто го постигнуваат со склучување брак. 

Жената Овен умее добро да импровизира за секој проблем, од професионален, домашен со финансиски; таа брзо, лесно и едноставно ќе пронајде решение.

Мора да има многу пари бидејќи обожава да ги троши, но великодушна е и сака другите да ги опсипува со внимание. Има навистина едноставен пристап кон љубовта и сексот.

Кај жената Овен работите се прилично јасни и едноставни, но може многу брзо да стане нервозна доколку нема партнер и доколку не добива доволно љубов. Подготвена е максимално да се жртвува за партнерот којшто го избрала многу внимателно.

Жената Овен е остроумна, лесно адаптивна, ја „чита“ речиси секоја ситуација без проблем и навистина тешко може да ја прелажете, како да има вграден детектор за лаги.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Сите работи поврзани со жената во знакот на Овен - зошто е добро да се вљубите во неа? Дали сте жена родена во знакот на Овен? Доколку роденденот ви е помеѓу 21 март и...
4 астро-парови кои се најдобар доказ дека спротивностите се привлекуваат Многу пати сме слушнале дека спротивностите се привлекуваат. Но, дали врските мо...

Најчитани неделава