Најлошите денови во 2020-та според астролозите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


Најлошите денови во 2020-та според астролозите

2020 година ќе биде многу интересна ако им веруваме на астролозите - многуте средби и планети што се преклопуваат ќе носат многу проблеми. Затоа подгответе се за деновите што доаѓаат и вооружете се со трпеливост.

Astrolozite velat deka ova ke bidat najlosite denovi vo 2020 godina 01

 Астролозите велат дека ова ќе бидат најлошите денови во 2020 година:

23 март - Марс и Плутон во Јарец

Подгответе се да бидете опседнати со постигнување на вашите цели, какви и да бидат. За жал, тоа ќе значи дека ќе мора да се расправате со некои од вашите колеги или пријатели. Ќе имате и големи проблеми во љубовните врски.

31 март - Марс и Сатурн во Водолија

Енергијата во овој период ќе нè направи поодлучни, не само да го освојуваме светот, туку и да им ги наметнуваме своите мислења и верувања на другите луѓе. Можеби е подобро да се држите настрана од социјалните мрежи тој ден.

13 јуни - Марс и Нептун во Риби

Очекувајте проблеми на сите полиња овој ден.

13 август, 9 октомври и 23 декември - Марс во Овен се среќава со Плутон во Јарец

Како што Марс станува ретрограден во есента 2020 година, ќе имаме несреќа да се сретнеме со неговата енергија три пати годинава. Можно е овие денови да бидете многу себични.

Astrolozite velat deka ova ke bidat najlosite denovi vo 2020 godina 02

21 декември - Јупитер и Сатурн во Водолија

Овој транзит се случува еднаш во 19 години. Обединети, овие планети создаваат природна амбивалентност кога работат заедно. Тие нè прават несигурни за нашата иднина и создаваат тензии во партнерствата.

31 декември - Венера во Стрелец со јужната половина на Месечината

Ќе се изгубиме во љубовта. Оваа позиција на планетата ќе направи да се чувствуваме болни од љубовта и финансиски нестабилни.

Ќе бидете заглавени во минатото и веројатно ќе тагувате за некои поранешни партнери. А, можеби ќе направите и некои финансиски грешки или ќе се посветите на погрешна личност.

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

4 хороскопски знаци за кои 2021 ќе биде феноменална година Сите имаме големи надежи за 2021-ва, но астролозите тврдат дека 4 хороскопски зн...
Вистини кои морате да ги знаете ако сте заљубени во Водолија Да ја препознаете типичната Водолија воопшто не е тешко, бидејќи нејзината разли...
Што предвидуваат астролозите за 2020-та година? Астролозите велат дека имаме многу причини за радување и среќа во наредната годи...

Најчитани неделава