Хороскопски знаци кои тешко препознаваат дека се во токсична врска


Хороскопски знаци кои тешко препознаваат дека се во токсична врска

Лицата родени во 3 хороскопски знаци го гледаат светот низ розови очила и ги идеализираат своите љубовни партнери и ситуации.

horoskopski-znaci-koi-tesko-prepoznavaat-deka-se-vo-toksicna-vrska-001.jpg

Кои знаци важат за склони кон разубавување на токсичните врски?

Риби

Секако, на тронот е вечната романтична душа. Рибите во сите го гледаат најдоброто, дури и кога во личноста нема ништо добро. Очајно сакаат да се заљубени и во врска, па за жал, се согласуваат на лош третман, само за да не останат сами.

Јарец

Иако не влегуваат лесно во врски, Јарците се неверојатно заштитнички настроени кон својот партнер. Иако се свесни за неговите мани, постојано го оправдуваат со надеж дека ќе се промени. Тоа нема да се случи, но Јарците имаат висок праг на толеранција и трпење.

Рак

Раковите сами себе се уверуваат дека маните за кои луѓето ги предупредуваат – не постојат. Посесивни се, го идеализираат партнерот, дури и во најлошите изданија.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава