Колку деца ќе има секој хороскопски знак?


Колку деца ќе има секој хороскопски знак?

Астрологијата нè убедува дека врз основа на датумот на раѓање, може да се предвиди колку деца ќе имате. Па, ќе им верувате на претпоставките?

kolku-deca-ke-ima-sekoj-horoskopski-znak-001.jpg

Секако, не треба целосно да се препуштате на овие верувања, но, може да си проверите и да се забавувате.

Колку деца ќе имате според хороскопски знак?

Жената во знакот на Овен ќе има многу деца. Во текот на животот ќе стане мајка на три до четири дечиња.

Жената во знакот на Бик ќе има две деца, но со голема разлика во годините.

На Близнаците им е судено да имаат две дечиња. Всушност, голема е веројатноста тие да бидат близнаци.

Жената во знакот на Рак ќе има исто така две деца, и исто како кај Бикот, ќе бидат со огромна разлика во годините.

Жените во знакот на Лав сакаат многу деца, а судено им е да родат или 2 или 4 дечиња.

Девиците најверојатно ќе имаат само едно дете.

Астрологијата предвидува дека Вагите ќе родат две, четири или шест деца.

Жените родени во знакот на Скорпија ќе имаат повеќе дечиња, бидејќи се полни со нежност и разбирање.

Жените во знакот на Стрелец пак, ќе имаат само едно дете. Родени се со многу енергија и не ги држи место за повеќе обврски.

Жените Јарци се одлучни во намерата да имаат 3 дечиња.

Водолиите ќе станат мајки на едно дете.

Рибите се родини за да бидат мајки на повеќе од две деца, а сите ќе бидат подеднакво разгалени.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава