Колку долго го држи лутината секој хороскопски знак?


Колку долго го држи лутината секој хороскопски знак?

Секој хороскопски знак реагира различно на лутина, но колку долго трае тоа?

kolku-dolgo-go-drzi-lutinata-sekoj-horoskopski-znak-001.gif

Како да знаете кога конечно може да им се обратите после кавга? И дали воопшто смеете?

Овен: Најмногу 24 часа.

Бик: До смрт, можеби и потоа.

Близнаци: Паааа, дајте им 30-тина секунди.

Рак: Со години.

Лав: До крајот на животот.

Девица: Неколку месеци, потоа забораваат.

Вага: Им требаат неколку секунди да се одлутат, освен ако не сте претерале.

Скорпија: Цела вечност и ништо нема да ги предомисли.

Стрелец: Доволни им се два дена.

Јарец: Не се мачете да се извинувате, ве отпишале.

Водолија: Цела година.

Риби: 2-3 месеци, додека не сфатат колку им недостасувате.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...

Најчитани неделава