Кога Стрелецот ќе ве исклучи од животот не постоите веќе за него - суровоста и злобата кај секој од знаците
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Кога Стрелецот ќе ве исклучи од животот не постоите веќе за него - суровоста и злобата кај секој од знаците

Вага – големи лажговци

Не можат да поминат ниту еден ден без да излажат нешто и подготвени се да гледаат директно во очи некому и да изговорат 101 лага со цел да избегнат некаква непријатност. Ова го прават за да го одржат „мирот во куќата“, всушност се сметаат себеси за балансирани и правични, што е секако иронично.

Скорпија – безобѕирни заповедници

Сакаат да ја имаат контролата над сите и врз секоја ситуација и не бираат средства да го постигнат тоа. Веруваат дека секогаш се во право. Кога ќе влезете во нивниот живот подобро е да играте според правилата коишто тие ги замислиле. Или ќе ве држат целосно под контрола или скапо ќе ја платите цената за својата слобода.

Стрелец – неописливо ладнокрвни

Кога станува збор за емоциите, никој од зодијакот не е „поладен“ од Стрелецот. Кога еднаш ќе ве исклучи од животот повеќе не постоите за него. Нема трпение со луѓето и брзо му здосадуваат, сосема кратко откако ги запознал. Денес може да ви биде најдобар пријател, а веќе утредента да се прави дека воопшто не ве познава.

Јарец – мајстори за навреди

Нема да доживеете да се скарате со Јарец и вашиот збор да биде последен во кавгата. Доколку е потребно тој ќе ви напише и ќе ви прати писмо полно со сочни навреди. Јарците ги користат зборовите како оружје, а доколку успеат да ве расплакаат со нивните зборови тогаш ќе бидат најсреќни.

Водолија – вешти манипулатори

Водолиите се природно надарени лажговци. Ретко имаат грижа на совест кога ве лажат, а ова го оправдуваат со мислењето дека едноставно се попаметни од вас и заслужувате некој да ве изманипулира. Неретко може и да ви украдат некој денар, да си поиграат со вашите емоции итн.

Риби – скриени нарциси

Во себе кријат толку голем емотивен товар што навистина немаат време, ниту трпение да се занимаваат со туѓите проблеми. Но, ќе сакаат да ве сослушаат со цел подоцна слатко да ви се изнасмеат зад грб. Рибите никогаш нема да сакаат никој друг како што се сакаат себеси.

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...

Спонзорирани линкови: