Кога Стрелецот ќе ве исклучи од животот не постоите веќе за него - суровоста и злобата кај секој од знаците


Кога Стрелецот ќе ве исклучи од животот не постоите веќе за него - суровоста и злобата кај секој од знаците

Секој од 12-те знаци покрај своите добри, позитивни карактеристики, може да се однесува сурово и злобно. Како всушност се истакнуваат ваквите маани кај секој од знаците во зодијакот?

Surovosta-i-zlobata-kaj-sekoj-od-znacite-01.jpg

Овен – бездушно раскинување и прекин на секаков контакт

Доколку Овенот реши да ве остави, ќе ве остави без да трепне. Нема да се сврти наназад и ќе ве остави без објаснување. Тие немаат трпение да ја сослушаат другата страна на приказната. Ќе прекинат секаков контакт, љубовен, интимен, пријателски, доколку така се чувствуваат.

Бик – склони кон неверства

Биковите имаат проблем да останат верни. Особено кога ќе им се разбуди сексуалниот нагон, тие се во состојба слепо да го следат. Ги оправдуваат своите постапки со тврдењето дека човекот не е скроен за моногамија и очекуваат партнерите да им простат и да ги сфатат.

Близнаци – мајстори за „правење лице“

Лесно ќе ја изневерат вашата доверба и нема да ви ги исполнат ветувањата коишто ви ги дале. Ова го прават затоа што во одреден момент сфатиле дека повеќе не им е интересно вашето друштво. Можете да крвавите покрај патот и тие нема да застанат на помош, само ладно ќе ве одминат.

Рак – не знаат да простат ниту да заборават

Можете да го молите да ви простат за некоја ситница, но кога Раковите одлучиле дека нема да поминат преку нешто верувајте дека нема да се предомислат. Ќе ве отфрлат и ќе ве остават да се прашувате до крајот на животот каде и што точно сте погрешиле.

Лав – импулсивно злобни

Лавовите знаат одненадеж, од нигде никаде да ви кажат некоја сурова навреда директно во лице. Во ова често пати претеруваат и знаат да бидат до таа мера насилни со зборовите, што дури и ќе се уплашите. Лавот умее да биде најзлобниот знак и ужива да ве „решава“ со зборови.

Девица – подли

Соочете се со вистината – Девицата веќе ве мрази. Доколку се поставите над нив подготвени се да експлодираат за најмала ситница и подло да ве обвинат за секакви работи. Најлошото е што и самите веруваат дека вие сте виновни. Прагот на толеранција кон другите луѓе им е пренизок.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...

Најчитани неделава