Кои хороскопски знаци имаат најмал степен на толеранција?


Кои хороскопски знаци имаат најмал степен на толеранција?

Сите различно реагираме во секоја ситуација и сите на различен ги толерираме и перципираме проблемите и случувањата.

koi-horoskopski-znaci-imaat-najmal-stepen-na-tolerancija+01.jpg

Три од хороскопските знаци навистина се одвојуваат од „толпата“ како најнетолерантни и со низок степен на трпеливост, дури и во ситуации кога треба да се биде трпелив и да се остави простор времето да си го направи своето.

Станува збор за Стрелците, Скорпиите и Овните. Во продолжение дознајте кои се работите што овие хороскопски знаци најмногу ги „излудуваат“ и воопшто не ги толерираат.

Хороскопските знаци со најмал степен на толеранција:

Стрелец

Стрелците сакаат, пред сè, да се забавуваат и да не мислат што ќе биде утре и за последиците. Тие не сакаат луѓе кои животот го сфаќаат премногу сериозно и сакаат да си поставуваат свои правила.

Стрелците не сакаат да губат време со „лажни“ луѓе со „лажни“ карактери и најчесто не ги толерираат истите. Тие сакаат живот полн со авантури и непланирани ситуации. Сакаат да го почувствуваат животот, во буквална смисла на зборовите.

Нивниот степен на толеранција и трпеливост често знае да варира, пред сè во зависност од ситуацијата во која се наоѓаат. Но, најчесто е многу мал.

Скорпија

Скорпиите навистина знаат да бидат многу фини и праведни кон секого, но кога ќе „намирисаат“ дека нешто не е во ред или дека некој нешто им работи зад грб, нивниот низок степен на толеранција веднаш почнува да се забележува.

Скорпиите мразат да бидат опкружени со луѓе кои не ги ценат доволно работите или, пак, постојано се жалат за нивните проблеми. Затоа, штом сфатат дека станува збор за таква личност, почнуваат да ја избегнуваат.

Тие сакаат луѓе кои се самоуверени, исполнети и со силен карактер, па затоа не го ни трошат времето на поинакви. Во моментот кога Скорпијата ќе воочи дека не сте таква личност и дека немате цели во животот, нејзиниот степен на толеранција може многу лошо да се одрази врз ситуацијата.

Исто така, не пробувајте да бидете лицемерни во друштво со Скорпија, затоа што тие имаат силна интуиција и можат да насетат лажно пријателство од километри.

Овен

Овој хороскопски знак е најмалку трпелив и се одликува со најмал степен на толеранција во споредба со сите останати.

Овните воопшто не поднесуваат кога другите им кажуваат што да прават и како да се однесуваат и постапуваат. Тие сакаат да си живеат по нивни сопствени правила. Па затоа, многу често нивниот мал степен на толеранција „испливува“ на површината кога некој врши некаков притисок врз нив или пак им „попува“.

Нивните нетрпеливост и нетолеранција многу често знаат да ги доведат во незгодни ситуации. Но бидејќи тие не се лицемери, не им пречи доколку некој им каже дека лошо постапиле или, пак, дека нивното однесување не било во ред. Затоа што на крајот на денот, тие пак ќе го направат тоа што го намислиле, баш како што сакаат.

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
2 хороскопски знака кои се најдобри брачни партнери Кој хороскопски знак е најпосветен на домашните обврски, кој на романтиката, кој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg