Хороскопски знаци кои не знаат за бонтон
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


Хороскопски знаци кои не знаат за бонтон

Сигурно сте биле во средба со луѓе кои не се грижат за своите манири, но дали тоа зависи од карактерот, околината или пак од хороскопскиот знак?

horoskopski-znaci-koi-ne-znaat-za-bonton-001.jpg

Во Зодијакот, има 5 знаци кои не ги интересираат бонтон правилата:

Јарец

Јарците не се толку непристојни, колку што се насочени на целта, без притоа да ги интересираат средствата со кои ќе се користат за да ја исполнат. Не се злобни и невоспитани, само невнимателни.

Овен

Овните се нетрпеливи и импулсивни, па затоа им недостасува љубезност. Го зборуваат она што прво ќе им падне на ум, без да размислат како тоа се одразува на соговорникот. Не сакаат да губат време на работи кои не се неопходни.

Водолија

Избегнуваат да покажуваат емоции и честопати се толкувани како нељубезни и невнимателни. Не им е грижа дали се груби, важно им е само го остварат зацртаното. Секогаш главата им е полна со мисли, па немаат време да ги бираат зборовите.

Лав

Лавовите се внимателни кога се фокусирани на една работа или задача. Ако се обидат да бидат добри во мултитаскинг – тогаш забораваат на манирите. Сакаат да ги завршуваат работите брзо и веднаш, па затоа знаат да бидат непристојни и груби.

Девица

Девиците премногу размислуваат како да остават добар впечаток и токму тоа создава погрешка и контра слика кај соговорникот. Нивниот труд честопати ги прави одбивни и неприродни во манирите и однесувањата.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои се двата најискрени знаци во Зодијакот? Астролозите велат дека овие два хороскопоски знаци секогаш ја кажуваат вистината...
4 астро-парови кои се најдобар доказ дека спротивностите се привлекуваат Многу пати сме слушнале дека спротивностите се привлекуваат. Но, дали врските мо...
Што сака да добие секој хороскопски знак за празниците? Сезоната на одбројување и подарување започна. Време е да се прошетате низ продав...

Најчитани неделава