Како секој хороскопски знак се справува со кризата поврзана со корона вирусот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Како секој хороскопски знак се справува со кризата поврзана со корона вирусот?

Вага

Паничите затоа што одамна не сте излегле со своите пријатели. Иако многумина ве советуваат да пиете кафе преку Скајп, вие ја мразите таа идеја. Ви доаѓа да заплачете затоа што никој не ве разбира. На крајот сепак варите кафе и седнувате покрај камерата, бидејќи семејството и пријателите ви се сè во животот.

Скорпија

За некои само изолацијата е предизвик. За вас – уште еден обичен ден дома. Ги имате своите книги, филмови и серии. Она што ве загрижува се финансиите и светската економска криза.

Не престанувате да ги анализирате загубите на државата во којашто живеете и светот генерално. Какви последици ќе остави короната врз економијата?

Стрелец

Вие сте од оние бунтовниците кои решија да не го почитуваат полицискиот час и сепак излегоа на улица. Но, за брзо време сфативте дека изолацијата е неопходна. Нервите ви „играат“, а вие не можете да се смирите.

Ова е добро време да започнете со физичка активност во рамките на домот. Сè што ќе ви ја исцрпи енергијата, макар и чистење, вреди да се проба, со цел да заспиете полесно и побрзо.

Јарец

Во главата постојано ви се вртат црни, мрачни сценарија и ги проектирате не само врз себеси туку и врз најблиските. Можеби треба да се олабавите од читањето вести и постојаното следење пресови.

Мора да ја намалите дозата на анксиозност, бидејќи правите на сите да им биде непријатно. Длабоко во себе чувствувате како да го носите товарот на целиот свет врз своите раменици, но бидете уверени дека не е така.

Водолија

Верувате во сите луди теории на заговор. Вирусот е дело на Кина. Не, на Америка. Русите имаат вакцина, но ја кријат. Не, тоа се сепак Германците. Потајно сте среќни што сте сведоци на ова време. Какво време да се биде жив.

Среќни сте што ќе го дочекате епилогот на оваа приказна и кога конечно ќе се пронајде вакцината на сите ќе може да им кажете – Знаев! Знаев дека има вакцина!

Риби

Одлично се справувате со кризата и изолацијата во домот. Сепак, претпочитате луѓето околу вас да се насмеани и да ви влеат надеж и позитивна енергија. Инаку многу лесно може морално да потклекнете.

Времето го поминувате со книги или јога и медитација. Претпочитате да се опуштите и да се дистанцирате од сите вести на интернет. Дури ги имате и блокирано половина од пријателите на Вибер затоа што навистина не сакате да слушате лоши вести.

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Скорпијата манијачи низ прозорецот, Водолијата шета гола - што прави секој од знаците кога е сам дом... Зарем има подобро чувство од тоа да си сам дома? Тогаш имаме целосна слобода да ...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...

Спонзорирани линкови: