Како секој хороскопски знак се справува со кризата поврзана со корона вирусот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


Како секој хороскопски знак се справува со кризата поврзана со корона вирусот?

Корона вирусот и паниката непрестајно се шират низ светот. Како секој од нас се справува со лудилото во зависност од хороскопскиот знак? Додека едни остануваат разумни, други паничар, трети пак плачат, а некои одвај се воздржуваат во седењето дома.

kako-sekoj-horoskopski-znaks-e-spravuva-so-krizata-povrzana-so-korona-virusot-1.jpg

Како секој хороскопски знак се справува со кризата?

Овен

Вие немате проблем со само изолацијата во својот дом. Познати сте како индивидуалци и најдобро се снаоѓате самите во кризна ситуација. Но, имате проблем со седењето во затворен простор.

Најдобриот совет за вас е да возите велосипед е или пешачите, секако сами и доколку условите го дозволуваат тоа, а секогаш може да вежбате и дома.

Бик

Сакате да се чувствувате мирно и безбедно во својот дом. Вие го сакате чувството на целосна контрола, сите конци да ги држите во своите раце.

Целата оваа неизвесна ситуација ве излудува, а вие сте едни од оние што постојано ги празнат полиците во супер маркетите и трупаат резерви.

Близнаци

Зависни сте од вести и нови информации. Во моментот кога ќе ги добиете ги препраќате на сите блиски и познати лица. Секако дека им се јавивте на сите да ги прашате како се и како ја поднесуваат изолацијата.

Слободното време го поминувате во решавање квизови и тестови, најчесто поврзани со сопствениот карактер.

Рак

И со и без кризната состојба, вие сте човек што најмногу сака да го поминува времето во рамките на домот. Готвите, чистите, слушате музика и си играте со вашето милениче. Навидум немате страв од кризата.

Но, сепак внимавајте на здравјето и физичкиот изглед, не дозволувајте да се запуштите или да го ослабите имунитетот.

Лав

Како и секогаш–вие сте гласни и драматични. Ве гуши затвореноста во домот и ве нервираат сите кои не ги слушаат вашите совети. Ги излудувате домашните и се излудувате себеси.

Скептични сте за сите вести поврзани со вирусот, останувате со часови до доцна во ноќта за да читате научни трудови што ви имаат смисла и доза вистина.

Девица

Конечно, свои на своето. Сите ги мијат рацете и сите внимаваат на хигиената, а вие сте пресреќни поради тоа. Вие ги миете рацете помножено по 3 пати повеќе од домашните. Внимавајте да не си ја оштетите кожата.

Претерувате со црната хроника, можеби е време да се опуштите со малку забавни портали и филмови.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Скорпијата манијачи низ прозорецот, Водолијата шета гола - што прави секој од знаците кога е сам дом... Зарем има подобро чувство од тоа да си сам дома? Тогаш имаме целосна слобода да ...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...

Најчитани неделава