4 хороскопски знаци кои постојано го крадат покривачот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


4 хороскопски знаци кои постојано го крадат покривачот

Ако сакаме да бидеме драматични, слободно можеме да кажеме дека влечењето и крадењето на покривачот може да биде почеток на сочна кавга.

4-horoskopski-znaci-koi-postojano-go-kradat-pokrivacot-001_resize.jpeg

Ако го делите креветот со некој од овие 4 знаци, добро ја знаете маката.

Кои знаци во Зодијакот обожаваат да го крадат покривачот?

Бик

Ако Биковите нешто сакаат, тоа е да им биде удобно – ментално и физички. И колку и да сакаат да имаат некого за гушкање, сепак гушкањето на покривачот им е омилена вечерна активност. Како капак на тоа – тврдоглави се до бескрај.

Близнаци

Близаците се некогаш топли, некогаш ладни – буквално. Овој превртлив хороскопски знак може да си легне со намера да го дели покривачот, но да заврши сам, стуткан во него. Незрелоста во комбинација со инаетот ги тера да кажат – мој е.

Лав

Припадниците на овој знак, исто како и Биковите, сакаат да уживаат во удобност. Нивниот идеален кревет е исклучиво нивен. Знаат да бидат длабоко посесивни, дури и ако се работи за нивниот покривач.

Скорпија

Интензивни и неразбрани, Скорпиите се последниот, но и најтешкиот знак за делење на креветот. Сакаат да се галат, но сакаат да имаат и свој личен простор. Имаат одлично развиени стратегии за да го добијат покривачот, додека вие несвесно ќе завршите сами, откриени и смрзнати.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...