Ракот - признание, Рибите - повеќе од само еден пијалак - што заслужува секој од знаците кога ќе излезе од карантин?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


Ракот - признание, Рибите - повеќе од само еден пијалак - што заслужува секој од знаците кога ќе излезе од карантин?

Времето поминато во домашна изолација полека почнува да си го зема данокот, особено со убавото, пролетно време надвор. Особено тешко е да си затворен дома додека сончевите зраци те мамат да го преминеш куќниот праг.

Sto-zasluzuva-sekoj-od-znacite-po-karantinot-01.jpg

Сите си замислуваме што ќе правиме откако ќе заврши целата оваа ситуација… но, што вистински заслужува секој од хороскопските знаци после карантинот?

Овен – заслужувате одмор. Вие и онака сте авантуристи и премногу спонтани па целиот овој домашен карантин ви паѓа особено тешко. Најмалку 10 дена опкружени со сонце, море и песок, со што е можно повеќе забавни активности.

Бик – заслужувате соодветна завршница на целата ситуација што ве измачува со некој од минатото. Не можете да го извадите од умот, но заслужувате многу повеќе и конечно да продолжите понатаму. Време е да ги расчистите сметките и да видите скроил животот понатаму за вас.

Близнаци – среќа. Заслужувате да се насмеете вистински и од срце. Ќе дојде моментот кога ќе престанете да се лажете себеси и сите околу вас дека „сте во ред“ и дека „сè е ок“, „никогаш подобро“. Заслужувате забава со пријателите, многу непроспиени ноќи надвор од домот, многу смеење и среќа.

Рак – заслужувате признание. Направивте толку многу работи за многу луѓе додека бевте и во карантин. Пазарувавте за другите, им купувавте лекови, плаќавте сметки онлајн. Најмалку што заслужувате е едно благодарам, а и некој подарок нема да биде излишен.

Лав – заслужувате почит. Од партнерот особено. Од колегите на работното место. Од луѓето коишто ве израснаа. Од сите околу вас за коишто се трудите, а не добивате доволно за возврат. Вистината е дека бевте пожртвувани и вредни и потребно е светот да го признае тоа.

Девица – да се чувствувате добро самите со себе. Заслужувате да престанете со преиспитување – дали сум доволно добра, дали вредам доволно, правам ли сè како што треба. Заслужувате да се сакате себеси и малку да почнете да се ставате на прво место, дури и пред децата.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Искрен хороскоп: Дали животот со вас е борба или бајка? Секој хороскопски знак си има свои мани и недостатоци, меѓутоа и позитивни стран...