По карантинот: Девицата продолжува да носи маска, но поради алергијата на луѓе - смешни илустрации (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


По карантинот: Девицата продолжува да носи маска, но поради алергијата на луѓе - смешни илустрации (фото)

Андријана Вешовиќ или уште позната како Зомбијана Боунс на Инстаграм е илустратор од Подгорица, Црна Гора. Таа на својот профил прикачи неверојатно смешни илустрации опишувајќи што ќе прават хороскопските знаци по карантинот.

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii-01.jpg

Типично, Скорпијата „случајно“ ќе се најде онаму каде што е симпатијата за да ја шпионира, но овојпат на свеж воздух. Бикот е среќен – конечно може да јаде во омилениот ресторан … а што прават другите хороскопски знаци по изолацијата?

Погледнете самите:

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (6).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (1).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (2).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (7).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (5).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (3).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (11).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (9).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (10).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (4).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (12).jpg

Sto-po-karantinot-smesni-ilustracii (8).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои се двата најискрени знаци во Зодијакот? Астролозите велат дека овие два хороскопоски знаци секогаш ја кажуваат вистината...
Бик и Јарец, Рак и Риби - кои од останатите знаци се хороскопски близнаци? Зодијакот бори 12 различни знаци, но кај некои од нив се забележуваат слични кар...
Според хороскопот - зошто ги прекинувате љубовните врски? Навистина е тешко денес да се пронајде некој кој ќе ви биде лојален и верен. Со ...