Најубав дел од телото на секој хороскопски знак


Најубав дел од телото на секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има една карактеристика која се смета дека е препознатлива за него и важи за најубав дел од неговото тело.

najubav-del-od-teloto-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Погледнете се во огледало. Што е она што прво им паѓа во очи на луѓето кога ќе ве видат?

Овен - Крупни и изразени очи.

Бик - Впечатлив нос.

Близнаци - Убави усни.

Рак - Мали и складни уши.

Лав - Здрава коса.

Девица - Долги и тенки прсти.

najubav-del-od-teloto-na-sekoj-horoskopski-znak-02.jpg

Вага - Згодни нозе и тело.

Скорпија - Добро обликуван задник.

Стрелец - Беспрекорна кожа.

Јарец - Симетрични прсти на нозете и убави табани.

Водолија - Убав и правилен грб.

Риби - Изразени јаболчници.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...

Најчитани неделава