Ретко ги признаваат грешките – 23 факти што треба да ги знаете за Близнаците


Ретко ги признаваат грешките – 23 факти што треба да ги знаете за Близнаците

Ова е нивниот месец! Од 22 мај до 22 јуни царуваат Близнаците, четвртиот знак во зодијакот за кој многумина имаат испомешани чувства.

23-fakti-za-Bliznacite-01.jpg

Сепак, можеби треба подобро да ги запознаете пред да ги осудите.

Доколку сакате да ги разберете и да научите како подобро да комуницирате со Близнаци, прочитајте ги следните 25 интересни факти за овој интригантен хороскопски знак:

1. Бојата којашто ја преферираат е зелената. Од темно смарагдна до минт, сите нијанси на зелено одлично им прилегаат на Близнаците.

2. Најдобро им оди муабетот со Вага и Водолија.

3. Близнаците се многу романтични. Иако некои од нив сакаат сигурност во реална врска, многумина копнеат по романтична врска како од филмовите, исполнета со многу фантазија и нереални моменти.

4. Нивните среќни броеви се 3 и 7. Близнаците веруваат во карма, судбина и среќа.

5. Исклучително се духовити. Ова ги прави мошне забавни и омилени во друштвото.

6. Сакаат книги како подарок, а доколку им организирате бенд во живо кој ќе свири на нивниот роденден сте направиле полн погодок. Близнаците сакаат да бидат информирани, да се забавуваат, па овие подароци се совршени за нив.

7. Близнаците се исклучително друштвени луѓе. Сакаат да се мешаат меѓу народот и постојано запознаваат нови пријатели.

8. Ретко ги признаваат своите грешки. Признанието треба да го извлечете со клешти од нив.

9. Лесно се адаптираат на различни ситуации. Од друштвени па сè до промена во кариерата, не постојат пречки кои Близнаците не можат лесно да ги совладаат.

10. Понекогаш се прилично расеани. Доколку сакате да го задржите нивното внимание мора да бидете интересни.

11. Близнаците се воздушен хороскопски знак. Затоа некои работи излегуваат непромислено од нивната уста како некој ураган.

12. Многу се амбициозни. Копнеат по промени речиси во сите области во животот.

13. Понекогаш Близнаците можат целосно да се изгубат во сопствените мисли.

14. Некои од најпознатите Близнаци во хороскоп се Анџелина Џоли, Џони Деп и Мерилин Монро.

15. Близнаците обожаваат кога се во интересни друштво во коешто се водат уште поинтересни разговори што ги стимулираат.

16. Стрелецот е спротивниот знак на Близнаците. А како што знаеме – спротивностите секогаш се привлекуваат …

17. Близнаците го вреднуваат интелектот. За нив, интелигенцијата е најголемиот афродизијак.

18. Нивната водечка планета е Меркур. Да, токму тој, ретроградниот Меркур. Затоа се движат брзо и се вљубени во животот.

19. Најмногу им одговара работа која е поврзана со пишување, учење или религија, затоа што се динамични и сакаат да ја воодушеват публиката.

20. Најчувствителните делови на нивното тело се белите дробови, коските, рацете, рамената и нервниот систем.

21. Близнаците се вешти со зборови. Ова подеднакво ваши и се сексуалната предигра како и за вештините за аргументирање.

22. Сакаат да флертуваат. На овој начин стануваат неодоливо привлечни и посакувани.

23. „Мислам“ е клучниот збор за Близнаците. Тие често пати им дозволуваат на нивните мисли да ги водат низ животот.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...

Најчитани неделава