Еден хороскопски знак кој важи за „мајстор“ за манипулација


Еден хороскопски знак кој важи за „мајстор“ за манипулација

Зборуваме за остроумен знак со две лица, обично дијаметрално спротивни – и никогаш нема да бидете сигурни со кое ќе се сретнете.

eden-horoskopski-znak-koj-vazhi-za-majstor-za-manipulacija-001.jpg

Од една страна Близнаците знаат да бидат друштвени, комуникативни и подготвени за забава, додека од друга се замислени, сериозни, не ги држи место, како и многу неодлучни.

Близнакот е првиот кој ќе ве излаже без око да му трепне, бидејќи секогаш лажењето ќе го препише на „оној другиот во него.“

И „двајцата“ Близнаци се служат со манипулации за да се прилагодат на опкружувањето или да прилагодат поединци на нивното мислење.

За Близнаците карактеристично е што речиси никогаш нема да ви кажат што точно мислат и чувствуваат, што во некоја мера ги прави привлечни, бидејќи се мистериозни и таинствени.

Најголеми камелеони се помеѓу сите хороскопски знаци и лесно се прилагуваат на секоја ситуација. Но, со Близнаците никогаш не можете да бидете сигурни дали се искрени со вас или само ве заведува и манипулира како би го добиле она што го сакаат.

Сепак, Близнаците по природа се емотивни, интелигентни, чувствителни и љубопитни, па доколку сте подготвени на ризик – слободно!

Презираат плитки размислувања и во овие ситуации користат сарказам и смисла за хумор како одбрана.

Не сакаат луѓе и ситуации кои ги ограничуваат.

Ако се обидете да ги прелажете или изневерите – за нив сте мртви.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава