Лавовите – патувања, Скорпиите – еротски содржини: Што „гугла“ секој хороскопски знак?


Лавовите – патувања, Скорпиите – еротски содржини: Што „гугла“ секој хороскопски знак?

На што можат да „заглават“ хороскопските знаци кога ќе отворат Google?

lavovite-patuvanja-skorpiite-erotski-sodrzhini-shto-gugla-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Кои теми ги проучуваат, што сакаат да истражат – прочитајте во продолжение:

Овен

Овенот го интересираат работи поврзани со животниот стил, исхраната и разни туторијали. На социјалните мрежи следат славни личности, а неретко знаат да прогуглаат нешто повеќе за нив. Сака да отвори да пронајде брзински информации на интернет, а потоа си наоѓа друга занимација. Од нив се очекуваат и пребарувања од типот: „Трикови за покер/Како се краде на рулет/Најплатени работи во Германија“ итн.

Бик

Бикот користи интернет како инспирација за нови професионални идеи, информации за некои културни случувања и слично. Обожава да готви, па често омилени страници му се оние со рецепти. Често пребаруваат и секс пози, функционални инспирации, а често знаат да зачитаат коментари на форуми или социјални мрежи.

Близнаци

Додека се допишуваат со пријателите, во меѓувреме Близнаците може да гуглаат важни информации за работата, а сакаат да разгледуваат и страници со технолошки гаџети и други слични работи за купување. Ништо чудно да пребаруваат и нешто за секти, сатанизам и слични мрачни теми.

Рак

Раковите се практични и на интернет најчесто бараат совети за уредување и опремување на домот. Може да заврши и на страници за рецепти за поубаво да ја збогати викенд трпезата. Раковите сакаат и да се опуштат со забавни хороскопи, а знаат и да читаат и работи од тимот „дали ме сака/знаци дека изневерува“ и слично.

Лав

Лавовите уживаат да се одмараат со игри на интернет, но обожаваат да се занимаваат и со сајтови за патување. Па тие може да пребаруваат нови дестинации, аранжмани, евтини карти и слично. Ги имаат прочитано сите совети за дестинациите, а сакаат да читат и совети за здрав живот, како и интересни статии за економија и маркетинг. Може да најдете и нешто од типот „како се обива брава и катанец“ и слично.

Девица

Девиците очекувано сакаат совети и трикови за полесно чистење и организација на домот, како сами да си направат средство за хигиена и слично. Обожаваат „направи сам“ проекти, па истражуваат како да направат нешто, а во слободното време го испробуваат. Редовно ги проверуваат цените на интернет и планираат однапред набавки.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...

Најчитани неделава