Девицата проветрува, Вагата озборува – Еден ден во канцеларија со сите хороскопски знаци


Девицата проветрува, Вагата озборува – Еден ден во канцеларија со сите хороскопски знаци

Како би изгледало кога сите хороскопски знаци би работеле во иста канцеларија? Како ќе изгледа работниот ден?

devicata-provetruva-vagata-ozboruva-eden-den-vo-kancelarija-so-site-horoskopski-znaci-01.jpg

Ајде малку да се насмееме. Настрана од работата, што друго прават хороскопските знаци во канцеларија?

Девицата стига на работа порано од сите за да ги отвори сите прозорци и убаво да проветри. Потоа ги мие шолјите кои Лавот ги оставил претходниот ден пред да си оди.

Набрзо потоа доаѓа Близнакот, подготвен за нови работни предизвици и си подготвува пола шолја кафе.

Вагата уште не го ни вклучила компјутерот, а веќе пренесува трач што го наслушнала пред тоалетот. За тоа време Водолијата се доспива на биро бидејќи не е утрински човек.

Лутиот Рак трча во човечки ресурси да се пожали за тврдоглавиот Овен кој повторно слуша гласна музика или гласно зборува на телефон и не обрнува внимание на молбите од колегите.

Стрелецот шета наоколу и се удира по ѕидови бидејќи се загледал во задникот на Рибата која се наведнала малку провокативно за да ги земе документите што ѝ паднале. Таа тоа го доживува симпатично и веднаш се заљубува.

Бикот скришно игра игри на компјутер додека глуми дека работи, а Скорпијата ги слуша лекциите од надредениот за последиците од флертување на работно место.

Шефот Јарец ги набљудува сите внимателно и прави листа на оние кои ќе добијат отказ.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава