3-те најсмирени хороскопски знаци, плус како да бидете „кул“ како нив


3-те најсмирени хороскопски знаци, плус како да бидете „кул“ како нив

Кои хороскопски знаци се смирени до бесвест, а кои се 2-те знаци најподложни на стрес?

3-te-najsmireni-horoskopski-znaci-plus-kako-da-bidete-kul-kako-niv-01.jpg

Кои хороскопски знаци не пукаат под притисок? Кои секогаш се смирената нишка во кавгите? Кој знае да остане студен, дури и кога сѐ околу него гори?

Најсмирени хороскопски знаци се:

Untitled-2.fw.png

Што да научите од нив? Кои се животните лекции што секој треба да ги применува?

- Дадете си малку време да размислите пред да одговорите и дефинитивно не прифаќајте работи кои не ви се допаѓаат затоа што тоа предивикува стрес.

- Направете чекор назад за да ја видите големата слика, бидејќи кога сте бесни, сѐ ви се заматува и работите ги перципирате на поинаков начин. Почекајте бурата и хаосот да поминат, па донесете одлука.

- Задржете ја смиреноста и размислувајте според логиката со која секогаш методично ќе пристапувате кон работите.

- Дишете длабоко затоа што тоа е најлесниот начин за да ја задржите смиреноста.

- Секогаш бидете подготвени на промени, затоа што на поголемиот дел од луѓето токму промените кои ги вадат од комфор зоната им се причина за стрес.

На следната страна 2-та хороскопски знаци кои најлошо реагираат на стрес...Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава