На кои хороскопски знаци ќе влијае помрачувањето на Месечината на 5-ти јули?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


На кои хороскопски знаци ќе влијае помрачувањето на Месечината на 5-ти јули?

Освен помрачувањето, на 5-ти јули Месечината ќе биде полна, во знакот на Јарецот.

na-koi-horoskopski-znaci-ke-vlijae-pomracuvanjeto-na-mesecinata-na-5ti-juli-001.jpg

Јарецот е десеттото поле на Зодијакот, односно полето на кариерата, професијата, репутацијата, статусот, деловните и социјалните активности.

Помрачувањето на Месечината често носи емоционални проблеми, стравови, грижи, депресии и нервози.

Но, како ова помрачување ќе влијае на одредени хороскопски знаци? Дали вие ќе ја почувствувате промената?

Јарците и Раковите треба да се чуваат од стрес и да избегнуваат конфликти. Истото важи и за Овните и Вагите.

Близнаците непотребно ќе се грижат за парите и имотот.

Лавовите ќе размислуваат за промена на работата и ќе се грижат за здравјето.

Стрелците ќе имаат многу финансиски давачки, но ќе има и приходи.

Водолиите ќе бидат оптоварени со многу животни теми, ќе ги мачи и несоница.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава