Најпривлечните физички карактеристики на секој хороскопски знак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најпривлечните физички карактеристики на секој хороскопски знак

Изгледа дека астрологијата може да влијае и врз физичкиот изглед. Имено, секој хороскопски знак си има барем една физичка особина што значително му ја зголемува самодовербата.

koja-e-najprivlechanta-osobina-na-skeoj-horoskopski-znak-01.jpg

Погледнете кои се најпривлечните физички карактеристики на секој хороскопски знак:

Овен – веѓи

Овните знаат дека секогаш изгледаат одлично, но речиси сите имаат впечатливи веѓи.

Бик – усни

Усните се еден од најпривлечните делови на телото на Биковите.

Близнаци – тен

Секој Близнак може да се пофали со беспрекорен тен.

Рак – стомак

Речиси сите Ракови се физички активни, па рамниот и дефиниран стомак е еден од најубавите делови на нивното тело.

Лав – коса

Кога ќе влезат во некоја просторија, Лавовите го привлекуваат целото внимание, а нивната коса има важна улога во тоа.

Девица – кожа

Негата на кожата не е лесна задача, но за Девиците ова е најважното нешто.

Вага – задник

Вагите се шармантни и љубезни, но и хороскопскиот знак со најдобар задник.

Скорпија – ерогени зони

Скорпиите се мистериозни, па и нивниот најпривлечен дел го чуваат во тајност.

Стрелец – грб

Фустаните со гол грб се како создадени за жените Стрелци.

Јарец – нозе

Ако има некој што секогаш изгледа беспрекорно со краток фустан, тогаш тоа се жените Јарци.

Водолија – стапала

Водолиите навистина се грижат за својот изглед и никогаш не ги забораваат стапалата.

Риби – очи

Обично Рибите имаа големи очи, а нивниот поглед е навистина длабок.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...

Најчитани неделава