Вирален навредлив хороскоп од 1979-та: повеќето велат дека е вистинит
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Вирален навредлив хороскоп од 1979-та: повеќето велат дека е вистинит

На Твитер, се појави хороскоп кој ги опишува хороскопските знаци како личности и многу брзо стана вирален. Хороскопот е навредлив, но луѓето сметаат дека е вистинит и покрај тоа што описот е дрзок.

viralen-navredliv-horoskop-od-1979-ta-lugeto-velat-deka-e-vistinit-01.jpg

Проверете дали се во право, но не се вреѓајте...

Овен

Вие сте секогаш први во сѐ и уверени сте дека никој друг освен вас нема појма од животот и се глупаци. Немате воопшто трпение и не прифаќате никакви совети.

Бик

Практични сте и упорни, фокусирани на работата. Многумина би ве окарактеризирале како тврдоглави и тупави. Вие сте еден обичен комунист.

Близнаци

Размислувате брзо и сте интелигентни. Луѓето ве сакаат бидејќи сте бисексуални. Очекувате премногу за возврат, а сте вложиле малку. Вие сте евтина ку*ка.

Рак

Емпатични сте и наоѓате разбирање за другите луѓе и нивните проблеми – а, ова ве прави наивни и глупави. Секогаш ги одложувате обврските и затоа не ве бива за ништо. Имате потенцијал да станете затвореник.

Лав

Верувате дека сте роден лидер, а сите други мислат дека сте будала. Повеќето Лавови се насилни. Вообразени сте и не знаете да прифатите искрена критика. Вашата ароганција е одвратна. Најголем дел од времето го поминувате во бакнување на својот одраз во огледалото.

Девица

Вие сте логичар и мразите неред. Ова не можат да го поднесат вашите пријатели. Немате никакви емоции и често знаете да задремете за време на секс. Девиците се добри возачи на автобус и макроа.

Уште 6 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
3 знаци кои никогаш нема да ве изневерат Добро е да ги имате за пријатели, но и како љубовни партнери. Во свет како денеш...
Со што ги одбивате луѓето од себе – според хороскопскиот знак? Како што постојат особини и постапки кои делуваат магнетски привлечни во туѓите ...

Најчитани неделава