3 хороскопски парови кои имаат најдобар секс
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


3 хороскопски парови кои имаат најдобар секс

3-horoskopski-parovi-koi-imaat-najdobar-seks-001.jpg

Кога помеѓу две лица владее привлечност, се чувствува хармонија во кревет.

А, тоа важи посебно за 3 хороскопски парови:

Овен и Лав

И двата огнени знаци се страствени, го сакаат сексот како чин и обожаваат да пробуваат новитети. Здодевно? Никогаш. Бидејќи и двата знаци сакаат да победуваат, сексот го гледаат како игра на моќ, што дополнително ги возбудува.

Скорпија и Рак

Скорпијата важи за најсексуален хороскопски знак, ги знае потребите на другите и добро заведува. Според хороскопот, Ракот пак важи за мирен и сензибилен, сака секс и со задоволство би се препуштил на доминантен партнер. Затоа совршено се дополнуваат.

Водолија и Девица

Девиците важат за организирани, а Водолиите за тотално спонтани. Тука спротивностите се привлекуваат, а кога се заедно ништо од тоа не им е важно. Уживаат додека учат еден од друг. Нивната љубовна игра истовремено е емотивна и физичка.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава