Според Тиндер: Кои се најкомпатибилни хороскопски знаци?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Според Тиндер: Кои се најкомпатибилни хороскопски знаци?

Најпопуларната апликација за запознавање - Тиндер, направи истражување, кои хороскопски знаци се совршени едни за други.

spored-tinder-koi-se-najkompatibilni-horoskopski-znaci-001.jpg

Ова се заклучоците на компанијата според нивните истражувања за успешни спојувања на две лица:

1. Овните најверојатно e да се поврзуват со Ваги.

2. Бик со Бик.

3. Близнаци со Водолија.

4. Ракови со Водолија.

5. Лавови со Овни.

6. Девици со Скорпии.

spored-tinder-koi-se-najkompatibilni-horoskopski-znaci-01.jpg

7. Ваги со Овни.

8. Скорпии со Девици.

9. Стрелци со Јарци.

10. Јарци со Стрелци.

11. Водолии со Стрелци.

12. Риби со Водолии.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои важат за најсуеверни Не им е проблем да заобиколат само за да не помине црна мачка пред нив, на петок...

Најчитани неделава