Девиците не признаваат грешки, Водолијата мрази да губи дебати – Што не може да прифатат знаците никогаш?


Девиците не признаваат грешки, Водолијата мрази да губи дебати – Што не може да прифатат знаците никогаш?

Според астрологијата, секој од знаците не може да се соочи со одредени нешта во животот и да ги прифати. Меланхоличните Риби, на пример, не може да се соочат со фактот дека сè што е убаво има крај.

Sto-ne-moze-da-prifatat-znacite-nikogas-01.jpg

Лавот мрази кога го понижуваат во јавност, Јарецот пак ќе ви ги „извади“ очите доколку му го „лапнете“ унапредувањето … што не може да прифатат знаците никогаш?

Овен – да изгуби битка. Борбениот Овен никогаш нема да се предаде. За него важи правилото – можеби ја изгубив битката, но не и војната. Неуморен е, ќе направи сè што е во својата моќ со цел поразот да не му стане реалност.

Бик – лоши спомени. Тврдоглавиот Бик не може да прифати дека од некое патување, искуство, настан со себе ќе носи лоши спомени до крајот на животот. Често пати има тенденција да ги „разубавува“ приказните со цел да бидат така лоши или тажни.

Близнаци – да не го знаат одговорот на нешто. Дежурните „сезнајковци“ не може да прифатат дека некој може да знае малку повеќе од нив. Подготвени се да учат со денови и недели, спремни и на неспиење, од страв да не испуштат нешто за кое подоцна ќе се каат.

Рак – загуба на милениче или драга личност. Емотивниот Рак може да се соочи со многу работи, но овие две ќе го доточат. Тогаш се затвораат самите во себе, се изолираат од остатокот од светот и тагуваат со месеци. Во состојба се да не изустат ниту еден единствен збор поради тага.

Лав – понижување и внатрешна болка. Лавот покрај тоа што е горделив истовремено е и мошне агресивен знак. Најмногу што мрази е јавно понижување од страна на друг/и. Тогаш започнува да страда во себеси, иако никогаш нема да го признае тоа.

Девица – грешка. Беспрекорно организираната, методична Девица не прифаќа грешки во животот – како од себе, така и од другите околу неа. Грешките за неа се знак на слабост. Само непромислените и слабите прават грешки, а таа не го сака тоа кај себе, ниту пак да се дружи со вакви луѓе.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна....Би можело да ве интересира:

Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Искрен хороскоп: Дали животот со вас е борба или бајка? Секој хороскопски знак си има свои мани и недостатоци, меѓутоа и позитивни стран...
Скорпијата манијачи низ прозорецот, Водолијата шета гола - што прави секој од знаците кога е сам дом... Зарем има подобро чувство од тоа да си сам дома? Тогаш имаме целосна слобода да ...

Најчитани неделава