3 хороскопски знаци кои остануваат во врска и после неверство
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


3 хороскопски знаци кои остануваат во врска и после неверство

Неверството е сериозен предизвик преку кој малкумина се решаваат да поминат. Од него се распаѓаат многу врски и бракови, но некои луѓе едноставно решаваат да замижат.

3-horoskopski-znaci-koi-ostanuvaat-vo-vrskite-i-posle-neverstvo-001.jpg

Тие луѓе обично се родени во 3 хороскопски знаци:

Бик

Бикот е земјен знак кој тешко им се препушта на емоциите и не брза да влезе во врска. Но, истото важи и за излегување од врските. Ако Бикот доживее неверство, ќе го поднесе тешко, но нема да избрза со одлуката да раскинување или развод.

Јарец

Јарецот, исто како и Бикот, не практикува брзи одлуки. Има многу разбирање, понекогаш дури и премногу за партнерот, и ако биде изневерен ќе почне да размислува како тој го натерал партнерот на тоа. Што направил погрешно? Јарците до последно ќе се обидуваат да ја спасат врската.

Риби

Рибите тешко ги пуштаат луѓето кои ги сакаат. Тие пливаат со своите емоции. За разлика од претходните два знаци, Рибите лесно веруваат, па сами ќе се убедат дека неверството се случило еднаш, не сакајќи и нема веќе да се повтори. Попрво би биле со неверен партнер, отколку сами.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
На кои 5 хороскопски знаци животот драстично ќе им се промени до крајот на 2019-та? Кој ќе доживее драстични промени во љубовта, а кој на професионално поле? Што ве...

Најчитани неделава