Вагата се дотерува и сака забави или се затвора и гледа Нетфликс со денови – двојната природа на хороскопските знаци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Вагата се дотерува и сака забави или се затвора и гледа Нетфликс со денови – двојната природа на хороскопските знаци

Секој од знаците крие (најмалку) две страни во себеси. Според астрологијата, знаците не се еднодимензионални, кријат дуална природа.

Dvojnata-priroda-na-znacite-01.jpg

Дознајте какви сте вие и какви се останатите 11 знаци од зодијакот кога станува збор за двојната природа на личноста:

Овен

Тип 1 – Многу агресивни, гласни и подготвени да се борат буквално за сè во животот.

Тип 2 – Мили, љубезни, симпатично, а потајно подготвени да ве задават со двете голи раце доколку е потребно тоа.

Бик

Тип 1 – Мрзеливи, не се одвојуваат од креветот, ги мрзи дури да го побараат далечинскиот управувач или да си земат чаша вода.

Тип 2 – Вистинска Афродита, божица на убавината. Не може да се одвојат од огледалцето и речиси сите пари ги трошат на козметика.

Близнаци

Тип 1 – Дволични и разгалени, кои се подготвени да го истераат своето по секоја цена.

Тип 2 – Променливо расположение, тажни и осамени човечки суштества.

Рак

Тип 1 – Многу заштитнички настроени кон блиските и постојано плачат.

Тип 2 – Смели, полни со живот и немаат пуштено солза во животот.

Лав

Тип 1 – Егоцентрични и екстремно непријатни кон останатите.

Тип 2 – Несигурни во себе, но сепак горделиви, опуштени и забавни.

Девица

Тип 1 – Многу организирани, методични и со фобија од бактерии.

Тип 2 – Креветот ѝ е растурен со денови, наоѓа сомнителни трошки и ги вкусува кога не гледа никој.

Вага

Тип 1 – Омилена во друштвото, обожава да се дотерува и сака големи забави и големи друштва.

Тип 2 – Може да остане во кревет со денови и да гледа само Нетфликс.

Скорпија

Тип 1 – Многу сексапилни, злобни и емоционално растроени.

Тип 2 – Смешни, интересни и саркастични, но омилени во друштвото.

Стрелец

Тип 1 – Патувања, авантури, по малку и опијати, но мудри и полни со приказни.

Тип 2 – Пасивни, индиферентни, не ги интересира речиси ништо.

Јарец

Тип 1 – Опседнати со работата и традиционалните вредности.

Тип 2 – Никогаш не завршил докрај ниту една работна задача во животот.

Водолија

Тип 1 – За себе мисли дека е Господ, дека може сè, дека умее сè и дека е над сите.

Тип 2 – За себе мисли дека е вонземјанин, поинаква од сите други и секогаш несфатена.

Риби

Тип 1 – Плачковци и премногу сензитивни, не смееш да им повишиш тон при зборувањето.

Тип 2 – Се опуштаат со помош на апчиња и не им е гајле што мислат другите за нив, ниту пак зборуваат за своите чувства.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Искрен хороскоп: Дали животот со вас е борба или бајка? Секој хороскопски знак си има свои мани и недостатоци, меѓутоа и позитивни стран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg