Девицата се прска со алкохол, Близнаците прават селфи – Хороскопските знаци пред ковид амбуланта


Девицата се прска со алкохол, Близнаците прават селфи – Хороскопските знаци пред ковид амбуланта

Замислете дека пред ковид амбуланта се наоѓаат сите сите хороскопски знаци и чекаат во ред да ги тестираат - што прави секој од нив?

devicata-se-prska-so-alkohol-bliznacite-pravat-selfi-horoskopskite-znaci-pred-kovid-ambulanta-01.jpg

Лавот влегува преку ред и бара врски во амбулантата, не му доликува да чека. Поминува покрај Ракот, кој на сите им дели витамини и прашоци.

Девицата се прска без престан со алкохол и се распрашува кај Стрелецот дали е безбедно да се извади маската за земање брис. Стрелецот и понатаму тврди дека ѝ е само алергија.

Близнаците нормално прават селфи и објавуваат на Инстаграм и Фејсбук да се пофалат. Јарецот со презир го гледа Бикот како јаде бурек додека чека ред, а Рибата размислува дека уште не појадувала.

Додека Водолијата зборува без престан со сите во редот, Вагата се прашува дали требало сепак да си остане дома.

Пристига и Скорпијата која силно кашла и не размислува дека на другите им е непријатно во пандемија да бидат покрај некој што кашла.

Овенот веќе одамна си заминал, не може да го трпи ова лудило.

М. М. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Кои се двата најискрени знаци во Зодијакот? Астролозите велат дека овие два хороскопоски знаци секогаш ја кажуваат вистината...
Биковите читаат книга, Рибите прават фотка за повеќе лајкови - Што прават хороскопските знаци на дож... Никој не ги сака тмурните, дождливи денови среде пролет, но сите имаат одредена ...
Бик и Јарец, Рак и Риби - кои од останатите знаци се хороскопски близнаци? Зодијакот бори 12 различни знаци, но кај некои од нив се забележуваат слични кар...

Најчитани неделава