6 хороскопски знаци за кои слабеењето е невозможна мисија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Golden points 24-02-2021
HR Manager 23-02-2021


6 хороскопски знаци за кои слабеењето е невозможна мисија

Помеѓу диети и прејадување, овие 6 хороскопски знаци секогаш го одбираат второто.

6-horoskopski-znaci-za-koi-slabeenjeto-e-nevozmozna-misija-01.jpg

За кои знаци зборуваме?

Овен

Страствениот Овен ужива да си ги исполнува сите желби, па така е и со храната. Кога и да тргне нешто наопаку, утеха бара во храната. Организмот им е склон на дебелеење, па во рок од само неколку дена може да накачат неколку килограми.

Бик

Бикот обожава добра храна и за него нема мерка во јадењето, а кога ќе им кажете дека би требало малку да намалат, ќе јадат двојно повеќе, од инат.

Рак

Лицата родени во знакот на Рак често немаат доволно сила да се носат со своите проблеми, па се вртат кон утехата со храна. Кога тоа ќе им стане навика, почнуваат проблемите со килажата.

6-horoskopski-znaci-za-koi-slabeenjeto-e-nevozmozna-misija-02.png

Вага

Како роден хедонист, Вагата сосема природно ги обожава сите вкусови и состојки. Комбинирано со оваа љубов, не знаат што е тоа умереност.

Стрелец

Стрелецот не знае за мерки на ниту едно поле, па така и со јадењето. Често го мрзи да тргне во акција, па одбира да биде мрзелив, заедно со вкусната храна како негов најдобар пријател.

Риби

Ова е најдепресивниот знак во Зодијакот. Кога ќе им се причини дека сите ги напуштиле, иако честопати тоа е само заблуда, трчаат кон фрижидерот и почнуваат да јадат во неограничени количини.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
Според Forbes: Кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да станат богати и славни? Џорџ Клуни и Елен Деџенерис се дел од славните личности кои имаат огромна зарабо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg